Praca dodatkowa w domu – jak zacząć

1 Udostępnień

Czy praca dodatkowa w domu może być opłacalna? Jak zacząć pracować zdalnie? Gdzie szukać zatrudnienia i jakich ofert unikać? Przeczytaj artykuł i poznaj sprawdzony sposób zarabiania dodatkowych pieniędzy bez wychodzenia z domu.

Termin „podjęcie pracy” kojarzy się z koniecznością opuszczenia domu w celu wykonania określonej czynności. Rozwój technologii trochę namieszał w tej kwestii.  W ostatnich latach zarabianie przez Internet zostało ucywilizowane i stało się rzeczywistością. Niestety – nad pracą zdalną wciąż unosi się paskudne widmo chałupnictwa.

praca dodatkowa w domu a chałupnictwo

Praca dodatkowa w domu chałupnictwo

Większość osób podejmuje pracę w domu z konieczności. Są do tego zmuszone przez niespodziewane wydatki lub sytuacje, w której nie mogą podjąć innego zatrudnienia.

Praca w domu jest uważana za coś gorszego od pracy klasycznej. Jednak wciąż znajdują się osoby gotowe ją wykonywać.

Przed rozpowszechnieniem się Internetu królowało chałupnictwo – czyli sytuacja, w której zleceniodawca dostarczał „rzemieślnikowi” do domu surowce i zlecał mu ich odpowiednie przetworzenie.

 

praca dodatkowa chałupnictwo jako synonim wyzysku

Najczęściej nie wymagało to żadnych kwalifikacji. Osoba wykonująca pracę często znajdowała się w trudnej sytuacji życiowej i wyrażała zgodę na bardzo niskie stawki. Nic dziwnego, że chałupnictwo stało się synonimem wyzysku i beznadziei.

Jednak istnieje też zupełnie inne oblicze pracy w domu – Freelancing:

praca dodatkowa w domu jaką wykonuje freelancer

Skoro rozwój technologiczny wprowadził niesamowitą swobodę komunikacji – dlaczego nie wykonywać pracy na odległość? Bez rozłąki z najbliższymi, marnowania czasu na dojazdy i uwiązania rygorystycznym grafikiem?

Jedynym czynnikiem, który oddziela chałupnictwo od freelancingu, są kompetencje.

Jak to wygląda w praktyce? Obejrzyj film i przekonaj się, ile zajmie mi zarobienie 100 zł w internecie.

Jak zacząć pracować w domu?

Wielu adeptów pracy zdalnej popełnia ogromny błąd – porównuje ją do etatu. Wydaje im się, że taka praca nie różni niczym od tego, co znają z rzeczywistości. Dlatego zaczynają od przeglądania dziesiątek stron z ogłoszeniami w celu znalezienia „pracodawcy”.

Żyją w iluzji, że ktoś zorganizuje im pracę, powie im co mają robić, a następnie wypłaci wynagrodzenie. Myślą, że będą wykonywać taką samą pracę jak zawsze, tylko z wykorzystaniem sieci. To nie działa w ten sposób. Błędne spojrzenie na pracę przez Internet prowadzi wyłącznie do szybkiego rozczarowania.

Rozpoczynając karierę freelancera, musimy całkowicie zmienić dotychczasowe postrzeganie zarabiania. Praca w sieci nie ma zbyt wiele wspólnego z etatem. Inaczej poszukuje się zleceń i dokonuje rozliczeń. W tym wypadku sami jesteśmy swoim pracodawcą.

Najważniejsze jest określenie umiejętności, na której będziemy zarabiać. Nie zawsze jest to proste zadanie.

obraz przedstawiający jakie opcje ma praca dodatkowa w domu

Jeżeli nic nie przychodzi nam do głowy – będziemy musieli się takiej umiejętności nauczyć.

Jakich umiejętności warto się uczyć? Najważniejsze, żeby ich wykorzystanie było rozwijające. Należy wybierać zajęcia oparte o wykorzystaniu wiedzy. W ten sposób otrzymujemy szansę na niezłe zarobki i zatrudnienie w cywilizowanych warunkach.

pisanie tekstów seo to opłacalna praca dodatkowa w domu

Pisanie jest na tyle powszechną umiejętnością, że łatwo ją zlekceważyć. W rzeczywistości, na pisaniu można zarabiać bardzo dobrze. Nauczenie się zasad SEO nie jest skomplikowane. Ponadto, nie musisz posiadać „wiedzy specjalistycznej”. Tworząc zawartość stron internetowych wykorzystasz swoje doświadczenie z innych dziedzin życia.

Sprawdź, kto może zająć się pisaniem tekstów w sieci.

Praca dodatkowa w domu jaka – unikaj tych ofert

Naszym przewodnikiem, w trakcie poszukiwania jakiejkolwiek pracy, powinien być rozsądek. Zastanów się, czy na miejscu pracodawcy, zapłaciłbyś komukolwiek za wykonanie wskazanej w ogłoszeniu czynności. Twoje wątpliwości często będą całkowicie uzasadnione.

Unikaj wszystkich ofert, które nie wymagają żadnej wiedzy i kwalifikacji. Nawet jeżeli sam nie masz jeszcze doświadczenia w pracy przez Internet.

Wszystkiego można się nauczyć, natomiast bezmyślny charakter pracy uwstecznia uniwersalnie.

Praca dodatkowa w domu ankiety

ankiety to nie najlepsza praca dodatkowa w domu

W Internecie istnieje możliwość rejestracji na portalach, które oferują wynagrodzenie w zamian za odpowiedzi na pytania autora ankiety. Praca najczęściej polega na zaznaczaniu krzyżyków w odpowiednich oknach.

Naturalnie, zanim przystąpimy do wypełniania ankiet, musimy wyposażyć portal w swoje dane osobowe – co już daje możliwość różnych nadużyć. Wynagrodzenie (nie dość, że śmiesznie niskie) często wypłacane jest w formie różnych bonów lub upominków.

Jeżeli ktokolwiek myśli poważnie o zarabianiu w domu – powinien omijać wypełnianie ankiet szerokim łukiem.

Praca dodatkowa w domu adresowanie kopert

adresowanie kopert to słaba praca dodatkowa w domu

Trudno mi uwierzyć, że w dobie drukarek cyfrowych, ktokolwiek wystawia jeszcze takie ogłoszenia. Jeżeli ktoś faktycznie ma dużo listów do wysłania – robi to automatycznie. Jeżeli jest to czynność doraźna – nie warto nikogo zatrudniać.

Adresowanie kopert to domena oszustów, którzy starają się wyłudzić kaucję za pozostawiony w domu „towar”.

Praca dodatkowa w domu składanie długopisów

praca dodatkowa w domu składanie długopisów to nie najlepszy pomysł

Prawdziwa klasyka chałupnictwa, która w 90% jest oszustwem, a w pozostałych 10% ściemą. Czy przy dzisiejszych metodach produkcji ktokolwiek byłby gotowy zapłacić komuś 2-3 tys. zł miesięcznie za składanie długopisów?

Oszustwo polega na tym, że „pracodawcy” wymagają dość pokaźnych opłat za dostarczenie materiału i ewentualne uszkodzenia części składanego przedmiotu.

Praca dodatkowa w domu wprowadzanie danych

praca dodatkowa w domu - dlaczego wprowadzanie danych się nie opłaca

Wprowadzanie danych do komputera to dość szeroka dziedzina. Niektórzy robią to przez całą karierę (czasami za niezłe pieniądze) . Jeżeli jednak nie rozpatrujemy tej formy zatrudnienia w perspektywie pracy w budżetówce – dajmy sobie spokój.

Wprowadzanie danych do komputera w żaden sposób nie zwiększy naszych kompetencji i jako praca przez Internet – nie ma żadnej przyszłości.

Dowiedz się, jak bezpiecznie pracować w sieci.

Jaka powinna być praca w domu?

wykres przedstawiający jak powinna wyglądać praca dodatkowa w domu

Skoro wiemy już czego unikać, warto zastanowić się – jaka powinna być praca w domu?

Praca dodatkowa w domu na komputerze

praca dodatkowa w domu którą można wykonywać na komputerze

Pozwólmy chałupnictwu spokojnie skonać w mrokach przeszłości. Jeżeli chcemy pracować zdalnie i zarabiać na tym przyzwoite pieniądze – będziemy pracować na komputerze.

Istnieją dziesiątki czynności, które możemy wykonywać w ten sposób. Od tworzenia stron internetowych po udzielanie korepetycji. Na początku może wydawać się to dość skomplikowane. Jednak Internet ma niesamowitą zaletę – można w nim znaleźć ogromną ilość darmowych informacji.

Jeżeli zaczniesz podchodzić do pracy dodatkowej poważnie (co najczęściej oznacza naukę nowego zawodu) – szybko zaczniesz zarabiać konkretne pieniądze.

Na tym blogu znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, żeby zacząć zarabiać na pisaniu tekstów SEO. Ponadto nauczysz się podstaw pozycjonowania i content marketingu. Brzmi fajniej, niż składanie długopisów, prawda ? 😉

Przeczytaj, jak zacząć zarabiać na pisaniu.

Praca dodatkowa w domu zdalna

praca dodatkowa w domu którą można wykonywać zdalnie

W pracy w domu ważna jest wygoda. Trudno przewidzieć ile czasu będziemy w stanie wygospodarować na dodatkowe zajęcie. Pracując zdalnie nie możemy wiązać się długotrwałą i skomplikowaną umową.

Coraz więcej osób decyduje się na realizacje fragmentu swojego etatu w sposób zdalny. Np. jeden dzień w tygodniu pracując z domu. Jednak co zrobić w wypadku, jeżeli charakter naszego podstawowego zajęcia nie pozwala na takie rozwiązanie? Powinniśmy poszukać nowej pracy, która możemy wykonywać przez Internet.

Praca w Internecie stała się rzeczywistością. Obowiązują tu nieco inne zasady, niż na klasycznym rynku. To rozwiązanie dla osób samodzielnych. Nikt nie zrobi tu niczego za nas.

Pracę przez Internet musimy zorganizować sobie sami. Nikt nie będzie „stał nam nad głową” i przyglądał się, czy terminowo zrealizujemy zlecenie (jeżeli nie będziemy się wywiązywać z umów – nasza reputacja mocno na tym ucierpi). Nikt nie powie nam, co mamy robić.

Uczciwa praca dodatkowa w domu

praca dodatkowa w domu która jest uczciwa

Dodatkowa praca w domu musi być uczciwa. Powinniśmy skupić się na zarabianiu, a nie na denerwowaniu się, czy druga strona wywiążę się z umowy.

Internet daje ogromne poczucie anonimowości. Stąd wynika większość nadużyć. Jeżeli szukasz uczciwej pracy dodatkowej w internecie – unikaj serwisów z ogłoszeniami. Szczególnie na początku kariery.

W pierwszej kolejności należy korzystać z portali pośredniczących, które zagwarantują prawidłowy przebieg umowy.

O formach sprzedaży tekstów przeczytasz tutaj.

Praca dodatkowa w domu bez umowy

praca dodatkowa w domu która nie wymaga podpisywania umowy

Rozpoczynając pracę w domu nie warto wiązać się długotrwałą umową. Przede wszystkim dlatego, że jeszcze nie mamy pewności, jakie zajęcie będzie nam odpowiadać. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem jest praca dla dużych portali.

W przypadku pisania dla portali, zlecenia wykonujemy na podstawie umowy o dzieło z przekazaniem praw autorskich. Gdy zlecimy wypłatę uzbieranych środków, odpowiednia umowa zostanie przesłana na nasz adres e-mail. Jest to praca całkowicie legalna. Na koniec roku otrzymujemy PIT.

Pracując dla portali, nie podejmujemy zobowiązania do wykonania określonej ilości tekstów – piszemy wtedy kiedy chcemy.

Jeżeli chcesz zacząć realizować zlecenia – przeczytaj o portalu Goodcontent.

Praca dodatkowa w domu co polecacie?

Copywriting to pierwszy krok do tego, aby zostać prawdziwym freelancerem. Przekonaj się, że praca przy komputerze w domu może być równie opłacalna co etat. Z pozoru jest to dość proste zajęcie, w rzeczywistości – niesamowicie rozwija. Wciąż poruszasz się w wybranej kategorii, zdobywasz najnowsze informacje i wiedzę. Jeżeli nie zatrzymasz się na pierwszym etapie i nie zakończysz kariery na pisaniu tekstów preclowych – ta praca może doprowadzić Cię bardzo daleko.

Być może stworzysz serię niesamowitych artykułów, zaczniesz prowadzić bloga lub nawet napiszesz książkę. Inne formy dodatkowego zatrudnienia nie mają takich perspektyw.

Możesz zacząć już dziś – skorzystaj z darmowego poradnika copywritera – który krok po kroku poprowadzi Cię w świat nowoczesnego pisarstwa.

Gdy już przekonasz się, że to uczciwa i realna praca zdalna – wykorzystaj kurs pisania, dzięki któremu zwiększysz swoje zyski:

kurs pisania który sprawi że praca dodatkowa w domu będzie oplacalna

Tworzenie tekstów rozwija. Zmienia sposób myślenia. Pomaga posegregować wiedzę. Pisanie artykułów online to Twój pierwszy krok na tej drodze. Sam będziesz wybierał kierunki, w których chcesz się poruszać. Rynek zarządzania zawartością rozwija się w zaskakującym tempie. Coraz bardziej docenia się kreatywność. Osoby obdarzone wyobraźnią zasługują na to, żeby czerpać z niej korzyści.

Kto może zarabiać na pisaniu w domu?

Trudno mi wymienić wszystkie grupy osób, którym może pomóc praca zdalna. Zastanawiasz się, czy nie jest za późno na naukę nowego zawodu? Pamiętaj, że nikt nie jest za stary na copywriting. Z biegiem czasu zauważysz, że taka forma pracy to coś dużo większego niż ciekawostka i sposób na zarobienie kilku stówek. Freelancing to prawdziwa wolność.

Uznanymi twórcami są ludzie w różnym wieku. Doświadczenie przekłada się na autentyczność. Zauważyłem, że czytelnicy doceniają prawdę na temat zjawisk, które znają. Większość z nich jest skłonna zaufać jedynie osobom, które przeszły już pewną życiową drogę.

Przeczytaj, kto może zająć się pisaniem.

Praca dodatkowa w domu dla mam

Możesz wykorzystać swoje doświadczenie macierzyńskie. „Parenting” to ogromny biznes. Na rynku funkcjonują tysiące witryn, które chętnie kupują teksty z tej kategorii. Serwisy dla rodziców generują spore zainteresowanie i konkurencję. Sprzedawać można zarówno proste teksty preclowe i skomplikowane artykuły.

Nie musisz być pediatrą – prym wiodą zgrabnie napisane teksty dotyczące „przyziemnych” spraw. Jak kąpać niemowlę? Co zrobić gdy dziecko ma koszmary? Jak wybrać wózek do 1500 zł? Jeżeli potrafisz odpowiadać na takie pytania – możesz całkowicie skupić się na tej dziedzinie – nie będziesz tu żadnych trudności ze znajdowaniem zleceń.

Praca dodatkowa w domu dla nauczyciela

Copywriting to świetne zajęcie dla wszystkich nauczycieli. Po pierwsze – na pewno posiadasz odpowiedni warsztat do tworzenia tekstów naukowych. Pisanie SEO nie różni się tak mocno od klasycznego pisania prac (artykułów, rozprawek, prac licencjackich itd.).

Jeżeli potrafisz poruszać się w klasycznych formach literackich – nauczenie się konstrukcji tekstu internetowego i odpowiedniego rozmieszczania słów kluczowych to kwestia kilkudziesięciu minut.

Po drugie – jako nauczyciel specjalizujesz się w pewnej dziedzinie wiedzy. Już zarabiasz dzięki dzieleniu się tą wiedzą z innymi. Ta dziedzina może stanowić niewyczerpane źródło pisarskiej inspiracji. Poszerz swoje grono odbiorców i zwiększ swoje zyski – zacznij pracować jako copywriter.

Praca dodatkowa w domu dla emeryta

Emerytura nie musi oznaczać zaprzestania jakiejkolwiek aktywności zawodowej. Jeżeli potrafisz poruszać się w Internecie – Twoje możliwości są nieograniczone. Na pewno posiadasz pasję, o której możesz opowiadać godzinami.

Możesz zacząć pisać i sprzedawać swoje teksty w tym zagadnieniu. Masz do dyspozycji wszystko, czego potrzebuje skuteczny copywriter – czas i doświadczenie.

Podziel się swoją wiedzą z innymi i popraw jakość swojego życia na emeryturze.

Przekonaj się, że zarabianie na pisaniu jest możliwe.

Praca dodatkowa w domu opinie

Na tym blogu znajdziesz dziesiątki porad, które pomogą Ci całkowicie zmienić postrzeganie pracy przez internet. Przekonaj się, że praca dodatkowa może być opłacalna i satysfakcjonująca.

Każdemu potrzebne jest bezpieczeństwo finansowe. To jeden z warunków niezbędnych do osiągnięcia szczęścia. Swoją sytuację finansową można poprawić na dwa sposoby.

Pierwszym z nich są oszczędności. Nie wiem jak Ty, ale ja ich nie znoszę. Pilnowanie każdej złotówki, równie szybko może doprowadzić nas do bogactwa, co do nerwicy. Życie nie powinno polegać na stałym odmawianiu sobie różnych rzeczy.

Dlatego dużo lepszym sposobem jest zwiększenie swoich zysków. Na początku praca dodatkowa  pomaga wygenerować jakiekolwiek wolne środki.

Nawet jeżeli pisanie na zlecenie traktować będziesz w kategoriach zabawy i zarobisz 500 zł miesięcznie – w skali roku  poczujesz znaczną różnicę. Zauważalnie poprawi się jakość Twojego życia.

Pisanie tekstów to nie tylko sposób na dorobienie pieniędzy. To także pasja i praca nad sobą. Nic nie działa tak budująco jak zauważenie postępów, które osiągnęliśmy na przestrzeni kilku tygodni lub miesięcy. Poprawiający się stan naszego konta jest tylko dodatkiem.

Jak zarabiać w Internecie 4000 zł miesięcznie

Jeżeli zechcesz, możesz zacząć pisać zawodowo. Zarobienie 4000 zł miesięcznie jako copywriter nie jest czymś nadzwyczajnym. Naturalnie – mówimy tu o pisaniu „na pełny etat”. Szybko przekonasz się, że nie jest to takie proste. Nie każdy jest w stanie poświęcić osiem godzin dziennie na pracę kreatywną. Dla mnie to duże wyzwanie. Po kilku godzinach efektywność pracy twórczej mocno spada.

Na szczęście pisanie to nie tylko wymyślanie nowych rzeczy. To także edycja i umiejętność odpowiedniego wykorzystania zdobytych informacji. Jeżeli szukasz narzędzi, które usprawnią proces zarabiania na pisaniu – skorzystaj z kursu pisania, który pomoże Ci maksymalnie wykorzystać czas poświęcony pracy.

Zarabianie 4000 zł miesięcznie na pisaniu w Internecie nie jest proste. Wymaga co najmniej kilku miesięcy doświadczenia lub niesamowitej determinacji. Na tej stronie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz by zacząć zarabiać – następnie sam zdecydujesz w jaki sposób wykorzystasz tą wiedzę.

Dowiedz się jak regularnie zarabiać na pisaniu.

Poznaj podstawy content marketingu.

Studiujesz? Sprawdź, jak możesz poprawić swój budżet jako freelancer.

Chciałbyś zarabiać na tłumaczeniu tekstów? Przeczytaj recenzję Goodtranslate.pl.

1 Udostępnień

Autor: elik

Udostępnij ten post na

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *