Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Kto może zarabiać na pisaniu

utworzone przez | Maj 19, 2021 | Copywriter - Jak Zacząć | 7 Komentarze

Kluczem do sukcesu w copywritingu jest wiedza. I nie jest to żadna wiedza specjalistyczna. Musisz zdać sobie sprawę, że na pewno posiadasz informacje, za które ktoś będzie gotowy zapłacić. Ludzie kupują wiedzę, bo istnieją setki powodów, żeby ją kupować. Zastanów się, czy jesteś w czymś chociaż odrobinę lepszy niż inni? To w zupełności wystarczy. Nie musisz być żadnym ekspertem. Trenujesz na siłowni? Zajmujesz się wychowywaniem dzieci? Naprawiasz samochody? To będzie obszar Twojego działania.

Kto może zarabiać na pisaniu

kto może zająć się pisaniem wykres

Możesz zarabiać na pisaniu, bez względu na to czym zajmujesz się w dzień (lub w nocy 😉 ).

Aby wejść na rynek wystarczy Ci komputer, klawiatura i kilka pomysłów. Pisanie tekstów w internecie to świetne zajęcie dla osób kreatywnych.

Masz ochotę coś napisać i zarobić pieniądze? Logujesz się na wybrany portal i rozpoczynasz pracę. Stan Twojego konta rośnie i gdy zachodzi potrzeba, zlecasz wykonanie przelewu.

wykres przedstawiający anonimowość i kto może zając się pisaniem

Pracując jako copywriter, możesz być kompletnie anonimowy. Wszystkie rozliczenia wykonywane są w sposób bezgotówkowy za pośrednictwem sieci. Sprzedając tekst, sprzedajesz również związane z nim prawa. Czytelnik nigdy nie dowie się, kto jest jego autorem. Nie musisz zakładać też działalności gospodarczej.

W ostatnich latach rynek pracy zdalnej przeszedł prawdziwą rewolucję. Zapomnij o klikaniu w reklamy, wypełnianiu ankiet czy płatnym pisaniu komentarzy. To kompletnie nie ta liga. Freelancing z ciekawostki przeistoczył się w rzeczywistość.

Zamień Słowa w Pieniądze | Zacznij Zarabiać Na PisaniuSeo Copywriter kurs pisania materiał promocyjny.

Przyszłość zarabiania – praca zdalna

Żeby rozpocząć karierę nie potrzebujesz żadnego warsztatu pisarskiego. Podstawowe teksty to zabawa słowem. Są przeznaczone do wykorzystania przez roboty wyszukiwarek. Dlatego nie musisz odczuwać żadnej tremy.

kto może zając się pisaniem tekstów dla robotów wyszukiwarki

Poznając kolejne typy tekstów SEO, rozwiniesz swoje umiejętności i dowiesz się, jak prawidłowo tworzyć zawartość stron internetowych.

Świat wciąż oczekuje na nowe treści. Istnieje zapotrzebowanie na teksty z każdej dziedziny. Od parentingu po recenzje piw z Biedronki. Tworzonych jest coraz więcej witryn, które do prawidłowego funkcjonowania wymagają wartościowych, unikalnych i ciekawych wpisów. Copywriting SEO polega na tworzeniu tej zawartości.

Pisanie sposobem na życie

Pisanie w internecie ma też inne oblicze. Jeżeli zechcesz, możesz zająć się tym zawodowo. Rynek potrzebuje dobrych copywriterów. Jeżeli Twoje teksty przypadną do gustu czytelnikom – pojawią się propozycje stałej współpracy od różnych agencji. Pisząc „na pełny etat” bez problemu można zarobić 3000-4000 zł miesięcznie. Jesteś gotowy? Sprawdź, jak zarabiać na pisaniu.

Najpiękniejsze jest to, że decyzja zależy jedynie od Ciebie.

Jeżeli chcesz traktować copywriting jako prosty sposób na dorobienie do pensji – super.

Chcesz zdobyć reputację, popularność i zajmować się tym zawodowo? Też super.

Pisanie w Internecie przed każdym otwiera ogromne możliwości.

Chciałbyś zająć się czymś innym? Dowiedz się, jak zarabiać w internecie.

7 komentarzy

 1. maadaa

  Jako dziecko chciałam być pisarka, ale długa forma przerasta moje zdolności, bycie dziennikarka wymaga przynajmniej doświadczenia lub długich godzin w biurze. Ekstra dowiedzieć się, że spełnienie ambicji jest na wyciagnięcie ręki – wiedzę już mam, teraz wystarczy tylko zacząć, super sprawa!

  Odpowiedz
 2. DEJEK

  Dzień dobry.Bardzo mnie to zainteresowało.Nagle dostałem jakiegoś kopa,nadałem sobie pseudomin DEJEK.Dlaczego?Napiszę następnym razem.

  Odpowiedz
 3. Tadeusz Biernacki

  Oferta podjęcia pracy w zakresie jak ujmuje to informacja jest bardzo kreatywna i skłania do podjęcia tego wyzwania.

  Odpowiedz
 4. Miriamka

  Pisać, przepisać, wypisać i popisać się ….nawet przed sobą. Co Ci szkodzi słowem się pobawić podzielić się tym co cieszy,frapuje:-)

  Odpowiedz
 5. Dorota

  Dzięki za ten blog. Właśnie zaczęłam koncentrować się na tym co opisujesz. Moje doświadczenie z pisaniem jest bardzo duże. Od jakichś 16 lat piszę, ale głównie prace – licencjackie, magisterskie, zaliczeniowe. To wszystko oczywiście dodatkowo, bo jest osobne życie zawodowe na etacie. Pisanie przychodzi mi lekko i łatwo, marzę o tym, by móc żyć z tego co lubię i przy czym się nie męczę. Twój blog jest bardzo inspirujący, czyta się go dobrze. Też tak chcę 🙂 Przede mną chyba pierwszy krok – wbić się na polecane portalogiełdy i zacząć.
  Tymczasem przeglądam, czytam, zbieram informacje. Trzymajcie kciuki, pozdrowienia dla pisaczy (a może pismaków?). Czuwaj!

  Odpowiedz
 6. ciotkacookie

  “Sprzedając tekst, sprzedajesz również związane z nim prawa. Czytelnik nigdy nie dowie się, kto jest jego autorem” – to znaczy jak to funkcjonuje? W jaki sposób takie platformy zabezpieczają interesy autora (autorskie prawa osobiste chociażby)?

  Odpowiedz
  • Elik

   W umowie z portalem zrzekasz się swoich praw na rzecz kupującego – od momentu zakupu tekst należy do niego i może z nim zrobić, co tylko chce.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą.

Aktualizacja: 19 maja, 2021

Obraz przedstawiający okładkę darmowego e-booka o copywritingu.

Darmowy Poradnik

"Jak Zostać Copywriterem i Zarabiać Na Pisaniu"

Zapisz się na Newsletter, odbierz swój egzemplarz e-booka i już dziś zacznij zarabiać na pisaniu.

Sukces! Odbierz e-mail i kliknij w link potwierdzający zgłoszenie.