Zarabianie na pisaniu – jak zacząć?

Na rynku istnieje wiele portali, które umożliwiają swoim użytkownikom tworzenie i sprzedawanie tekstów SEO. Dzięki temu zarabianie na pisaniu staje się bardzo wygodne. Z wykorzystaniem portali nie tracisz czasu na poszukiwanie indywidualnych zleceń i organizację sposobów rozliczenia z klientami. 

Najważniejsze portale dla copywriterów:

Procedura wygląda następująco:

 1. rejestrujesz się na portalu,
 2. wybierasz zlecenie w określonej kategorii,
 3. piszesz tekst,
 4. otrzymujesz wynagrodzenie przelewem na konto. 

Nic trudnego.

Zarabianie na pisaniu tekstów – dwie drogi

Zarabianie odbywa się na dwóch płaszczyznach. Pierwszą z nich jest realizowanie zleceń. Schemat działania w tym wypadku jest następujący:

wykres przedstawiający zarabianie na pisaniu

 

 

 1. Do portalu zgłasza się klient, który pozycjonuje wybraną stronę. Planuje wykorzystać do tego 10 tekstów z zawartością słów kluczowych np. “ksero Poznań” „buty do biegania” itd.
 2. Na portalu klient tworzy zlecenie, które pojawia się w określonej zakładce.
 3. Copywriter przegląda zlecenia i wybiera te, które mu odpowiadają. Pisze tekst zgodnie z instrukcjami podanymi przez klienta. Następnie tekst przesyłany jest do moderacji.
 4. Moderacja ocenia tekst pod względem zgodności ze zleceniem i przelewa na konto copywritera określoną sumę punktów wewnątrz portalu (1 pkt – 1 zł). Klient otrzymuje tekst. Gdy copywriter chce wypłacić pieniądze, zleca portalowi wykonanie przelewu na swój rachunek bankowy.

Wszystko odbywa się przy minimum formalności. Niektóre portale nie wymagają nawet podpisywania żadnych dokumentów. Sprawy podatkowe załatwia za nas administracja portalu.  Nie spotkamy tutaj długotrwałych umów i kruczków.

Kiedy chcesz coś napisać – piszesz. Jeżeli nie – to nie. Właścicielom portali zależy na tym, żeby “ich” copywriterzy jak najszybciej realizowali zlecenia. Wtedy zarabiają więcej na prowizji.

Jak zarabiać w domu i odpoczywać?

Drugą płaszczyzną jest wystawianie tekstów na Giełdzie. Ten sposób polecałbym nieco bardziej doświadczonym copywriterom. W tym wypadku sam tworzysz tekst, zawierający wymyślone przez Ciebie słowa kluczowe. Następnie umieszczasz go na swoim koncie i czekasz, aż zostanie kupiony przez klienta. Czas sprzedaży zależy od jakości tekstów, ich ceny i reputacji Twojego konta.

zarabianie na pisaniu przy sprzedaży tekstów

 

Żeby skutecznie poruszać się na Giełdzie, trzeba poznać popularne słowa kluczowe i wiedzieć czego potrzebują klienci oraz czytelnicy. Musisz znać rynek na tyle dobrze, aby poprawnie wycenić swoje teksty. Warto zdobyć tą wiedzę. Po pierwsze dlatego, że w tym wypadku piszesz o czym tylko masz ochotę i kiedy tylko chcesz. Nie jesteś zależny od aktualnych zleceń. To bardzo ułatwia zarabianie. Po drugie, jeżeli masz „lepszy” dzień, możesz stworzyć kilka tekstów, umieścić je na Giełdzie i spokojnie czekać na sprzedaż.

obraz przedstawiający kurs jak zarabiać na pisaniu w internecie

Gdy z pomocą narzędzi copywritera zbudujesz odpowiednią bazę, zarabiasz nawet wtedy, kiedy śpisz. Nie ma nic przyjemniejszego, niż otrzymanie powiadomienia w trakcie spaceru, czy oglądania serialu, że właśnie zarobiłeś 50 lub 100 zł.

Jesteś gotowy? Przeczytaj poradnik copywritera.

Dowiedz się, jak pisać i zarabiać regularnie.

Przeczytaj recenzję portalu textbookers.com.

Dowiedz się więcej o goodcontent.pl.

Wolisz sam decydować, na jaki temat pisać? Przeczytaj o Giełdzie Tekstów.

Sprawdź, jak zacząć pracować w domu.

 

Autor: elik

Udostępnij ten post na

 1. Wpis przeczytałam 2 godziny temu i już mam…8 zł xD trochę tego jeszcze nie ogarniam ^^ czekam na więcej info. Pzdr

  Opublikuj odpowiedź
 2. Z wymienionych powyżej platform zdecydowanie mogę polecić GoodContent, jestem po stronie kupujących. Dla mnie liczy się szybka realizacja i wysoki poziom osób piszących i ta platforma to spełnia.
  Ale jeżeli ktoś zaczyna dopiero przygodę z pisaniem, myślę, że też znajdzie zlecenia dla siebie za niższą stawkę, ale i z mniejszymi wymaganiami np. pod SEO.

  Opublikuj odpowiedź
 3. Chyba najbardziej opłacalne jest szukanie zleceń na własną rękę i ustalanie własnych stawek. Początki są trudne, ale z czasem jak się podłapie dobre kontakty, to potem jest już z górki 🙂

  Opublikuj odpowiedź

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *