Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Zarabianie na pisaniu – jak zacząć

utworzone przez | cze 5, 2021 | Copywriter - Jak Zacząć | 19 Komentarze

Na rynku istnieje wiele portali, które umożliwiają swoim użytkownikom tworzenie i sprzedawanie tekstów SEO. Dzięki temu zarabianie na pisaniu staje się bardzo wygodne. Z wykorzystaniem portali nie tracisz czasu na poszukiwanie indywidualnych zleceń i organizację sposobów rozliczenia z klientami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zacząć zarabiać na pisaniu.

Jak zarabiać na pisaniu w internecie

Najważniejsze portale dla copywriterów:

Procedura wygląda następująco:

  1. rejestrujesz się na portalu
  2. wybierasz zlecenie w określonej kategorii
  3. piszesz tekst
  4. otrzymujesz wynagrodzenie przelewem na konto.

Nic trudnego.

Zarabianie na pisaniu tekstów – dwie drogi

Zarabianie odbywa się na dwóch płaszczyznach. Pierwszą z nich jest realizowanie zleceń. Schemat działania w tym wypadku jest następujący:

wykres przedstawiający zarabianie na pisaniu

 

  1. Do portalu zgłasza się klient, który pozycjonuje wybraną stronę. Planuje wykorzystać do tego 10 tekstów z zawartością słów kluczowych np. „ksero Poznań” „buty do biegania” itd.
  2. Na portalu klient tworzy zlecenie, które pojawia się w określonej zakładce.
  3. Copywriter przegląda zlecenia i wybiera te, które mu odpowiadają. Pisze tekst zgodnie z instrukcjami podanymi przez klienta. Następnie tekst przesyłany jest do moderacji.
  4. Moderacja ocenia tekst pod względem zgodności ze zleceniem i przelewa na konto copywritera określoną sumę punktów wewnątrz portalu (1 pkt – 1 zł). Klient otrzymuje tekst. Gdy copywriter chce wypłacić pieniądze, zleca portalowi wykonanie przelewu na swój rachunek bankowy.

Zacznij Zarabiać Na Pisaniu | Kurs Copywritingu Dla Początkujących | CertyfikatObraz przedstawiający kurs copywritingu online dla początkujących.

👉Twój Kod Rabatowy: RGM6B

Wszystko odbywa się przy minimum formalności. Niektóre portale nie wymagają nawet podpisywania żadnych dokumentów. Sprawy podatkowe załatwia za nas administracja portalu.  Nie spotkamy tutaj długotrwałych umów i kruczków.

Kiedy chcesz coś napisać – piszesz. Jeżeli nie – to nie. Właścicielom portali zależy na tym, żeby „ich” copywriterzy jak najszybciej realizowali zlecenia. Wtedy zarabiają więcej na prowizji. Z tego artykułu dowiesz się, co to jest copywriting.

Jak zarabiać w domu i odpoczywać

Drugą płaszczyzną jest wystawianie tekstów na Giełdzie. Ten sposób polecałbym nieco bardziej doświadczonym copywriterom. W tym wypadku sam tworzysz tekst, zawierający wymyślone przez Ciebie słowa kluczowe. Następnie umieszczasz go na swoim koncie i czekasz, aż zostanie kupiony przez klienta. Czas sprzedaży zależy od jakości tekstów, ich ceny i reputacji Twojego konta.

zarabianie na pisaniu przy sprzedaży tekstów

 

Żeby skutecznie poruszać się na Giełdzie, trzeba poznać popularne słowa kluczowe i wiedzieć czego potrzebują klienci oraz czytelnicy. Musisz znać rynek na tyle dobrze, aby poprawnie wycenić swoje teksty. Warto zdobyć tą wiedzę. Po pierwsze dlatego, że w tym wypadku piszesz o czym tylko masz ochotę i kiedy tylko chcesz. Nie jesteś zależny od aktualnych zleceń. To bardzo ułatwia zarabianie. Po drugie, jeżeli masz „lepszy” dzień, możesz stworzyć kilka tekstów, umieścić je na Giełdzie i spokojnie czekać na sprzedaż.

Gdy z pomocą narzędzi copywritera zbudujesz odpowiednią bazę, zarabiasz nawet wtedy, kiedy śpisz. Nie ma nic przyjemniejszego, niż otrzymanie powiadomienia w trakcie spaceru, czy oglądania serialu, że właśnie zarobiłeś 50 lub 100 zł.

Jesteś gotowy? Przeczytaj poradnik copywritera.

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą.

Aktualizacja: 5 czerwca, 2021

Obraz przedstawiający okładkę darmowego e-booka o copywritingu.

Darmowy Poradnik

"Jak Zostać Copywriterem i Zarabiać Na Pisaniu"

Zapisz się na Newsletter, odbierz swój egzemplarz e-booka i już dziś zacznij zarabiać na pisaniu.

Sukces! Odbierz e-mail i kliknij w link potwierdzający zgłoszenie.