Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Zarabianie na pisaniu – jak zacząć

utworzone przez | sty 13, 2023 | Copywriter - Jak Zacząć | 19 Komentarze

Na rynku istnieje wiele portali, które umożliwiają swoim użytkownikom tworzenie i sprzedawanie tekstów SEO. Dzięki temu zarabianie na pisaniu staje się bardzo wygodne. Z wykorzystaniem portali nie tracisz czasu na poszukiwanie indywidualnych zleceń i organizację sposobów rozliczenia z klientami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zacząć zarabiać na pisaniu.

Jak zarabiać na pisaniu w internecie

Najważniejsze portale dla copywriterów:

Procedura wygląda następująco:

  1. rejestrujesz się na portalu
  2. wybierasz zlecenie w określonej kategorii
  3. piszesz tekst
  4. otrzymujesz wynagrodzenie przelewem na konto.

Nic trudnego.

Zarabianie na pisaniu tekstów – dwie drogi

Zarabianie odbywa się na dwóch płaszczyznach. Pierwszą z nich jest realizowanie zleceń. Schemat działania w tym wypadku jest następujący:

wykres przedstawiający zarabianie na pisaniu

 

  1. Do portalu zgłasza się klient, który pozycjonuje wybraną stronę. Planuje wykorzystać do tego 10 tekstów z zawartością słów kluczowych np. „ksero Poznań” „buty do biegania” itd.
  2. Na portalu klient tworzy zlecenie, które pojawia się w określonej zakładce.
  3. Copywriter przegląda zlecenia i wybiera te, które mu odpowiadają. Pisze tekst zgodnie z instrukcjami podanymi przez klienta. Następnie tekst przesyłany jest do moderacji.
  4. Moderacja ocenia tekst pod względem zgodności ze zleceniem i przelewa na konto copywritera określoną sumę punktów wewnątrz portalu (1 pkt – 1 zł). Klient otrzymuje tekst. Gdy copywriter chce wypłacić pieniądze, zleca portalowi wykonanie przelewu na swój rachunek bankowy.

Wszystko odbywa się przy minimum formalności. Niektóre portale nie wymagają nawet podpisywania żadnych dokumentów. Sprawy podatkowe załatwia za nas administracja portalu.  Nie spotkamy tutaj długotrwałych umów i kruczków.

Kiedy chcesz coś napisać – piszesz. Jeżeli nie – to nie. Właścicielom portali zależy na tym, żeby „ich” copywriterzy jak najszybciej realizowali zlecenia. Wtedy zarabiają więcej na prowizji. Z tego artykułu dowiesz się, co to jest copywriting.

Jak zarabiać w domu i odpoczywać

Drugą płaszczyzną jest wystawianie tekstów na Giełdzie. Ten sposób polecałbym nieco bardziej doświadczonym copywriterom. W tym wypadku sam tworzysz tekst, zawierający wymyślone przez Ciebie słowa kluczowe. Następnie umieszczasz go na swoim koncie i czekasz, aż zostanie kupiony przez klienta. Czas sprzedaży zależy od jakości tekstów, ich ceny i reputacji Twojego konta.

zarabianie na pisaniu przy sprzedaży tekstów

 

Żeby skutecznie poruszać się na Giełdzie, trzeba poznać popularne słowa kluczowe i wiedzieć czego potrzebują klienci oraz czytelnicy. Musisz znać rynek na tyle dobrze, aby poprawnie wycenić swoje teksty. Warto zdobyć tą wiedzę. Po pierwsze dlatego, że w tym wypadku piszesz o czym tylko masz ochotę i kiedy tylko chcesz. Nie jesteś zależny od aktualnych zleceń. To bardzo ułatwia zarabianie. Po drugie, jeżeli masz „lepszy” dzień, możesz stworzyć kilka tekstów, umieścić je na Giełdzie i spokojnie czekać na sprzedaż.

👉 Zamień Swoje Słowa w Pieniądze | Kurs Zarabiania Na Pisaniu

Obraz przedstawiający, jak wygląda kurs zarabiania na pisaniu.

Gdy z pomocą narzędzi copywritera zbudujesz odpowiednią bazę, zarabiasz nawet wtedy, kiedy śpisz. Nie ma nic przyjemniejszego, niż otrzymanie powiadomienia w trakcie spaceru, czy oglądania serialu, że właśnie zarobiłeś 50 lub 100 zł.

Jesteś gotowy? Przeczytaj poradnik copywritera.

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Dowiedz się więcej 👉 o mnie.

Aktualizacja: 13 stycznia, 2023