Zarabianie na pisaniu – jak zacząć

Na rynku istnieje wiele portali, które umożliwiają swoim użytkownikom tworzenie i sprzedawanie tekstów SEO. Dzięki temu zarabianie na pisaniu staje się bardzo wygodne. Z wykorzystaniem portali nie tracisz czasu na poszukiwanie indywidualnych zleceń i organizację sposobów rozliczenia z klientami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zacząć zarabiać na pisaniu.

Najważniejsze portale dla copywriterów:

Procedura wygląda następująco:

 1. rejestrujesz się na portalu,
 2. wybierasz zlecenie w określonej kategorii,
 3. piszesz tekst,
 4. otrzymujesz wynagrodzenie przelewem na konto. 

Nic trudnego.

Zarabianie na pisaniu tekstów – dwie drogi

Zarabianie odbywa się na dwóch płaszczyznach. Pierwszą z nich jest realizowanie zleceń. Schemat działania w tym wypadku jest następujący:

wykres przedstawiający zarabianie na pisaniu

 

 

 1. Do portalu zgłasza się klient, który pozycjonuje wybraną stronę. Planuje wykorzystać do tego 10 tekstów z zawartością słów kluczowych np. “ksero Poznań” „buty do biegania” itd.
 2. Na portalu klient tworzy zlecenie, które pojawia się w określonej zakładce.
 3. Copywriter przegląda zlecenia i wybiera te, które mu odpowiadają. Pisze tekst zgodnie z instrukcjami podanymi przez klienta. Następnie tekst przesyłany jest do moderacji.
 4. Moderacja ocenia tekst pod względem zgodności ze zleceniem i przelewa na konto copywritera określoną sumę punktów wewnątrz portalu (1 pkt – 1 zł). Klient otrzymuje tekst. Gdy copywriter chce wypłacić pieniądze, zleca portalowi wykonanie przelewu na swój rachunek bankowy.

Wszystko odbywa się przy minimum formalności. Niektóre portale nie wymagają nawet podpisywania żadnych dokumentów. Sprawy podatkowe załatwia za nas administracja portalu.  Nie spotkamy tutaj długotrwałych umów i kruczków.

Kiedy chcesz coś napisać – piszesz. Jeżeli nie – to nie. Właścicielom portali zależy na tym, żeby “ich” copywriterzy jak najszybciej realizowali zlecenia. Wtedy zarabiają więcej na prowizji.

Jak zarabiać w domu i odpoczywać?

Drugą płaszczyzną jest wystawianie tekstów na Giełdzie. Ten sposób polecałbym nieco bardziej doświadczonym copywriterom. W tym wypadku sam tworzysz tekst, zawierający wymyślone przez Ciebie słowa kluczowe. Następnie umieszczasz go na swoim koncie i czekasz, aż zostanie kupiony przez klienta. Czas sprzedaży zależy od jakości tekstów, ich ceny i reputacji Twojego konta.

zarabianie na pisaniu przy sprzedaży tekstów

 

Żeby skutecznie poruszać się na Giełdzie, trzeba poznać popularne słowa kluczowe i wiedzieć czego potrzebują klienci oraz czytelnicy. Musisz znać rynek na tyle dobrze, aby poprawnie wycenić swoje teksty. Warto zdobyć tą wiedzę. Po pierwsze dlatego, że w tym wypadku piszesz o czym tylko masz ochotę i kiedy tylko chcesz. Nie jesteś zależny od aktualnych zleceń. To bardzo ułatwia zarabianie. Po drugie, jeżeli masz „lepszy” dzień, możesz stworzyć kilka tekstów, umieścić je na Giełdzie i spokojnie czekać na sprzedaż.

obraz przedstawiający kurs jak zarabiać na pisaniu w internecie

Gdy z pomocą narzędzi copywritera zbudujesz odpowiednią bazę, zarabiasz nawet wtedy, kiedy śpisz. Nie ma nic przyjemniejszego, niż otrzymanie powiadomienia w trakcie spaceru, czy oglądania serialu, że właśnie zarobiłeś 50 lub 100 zł.

Jesteś gotowy? Przeczytaj poradnik copywritera.

Dowiedz się, jak pisać i zarabiać regularnie.

Przeczytaj recenzję portalu textbookers.com.

Dowiedz się więcej o goodcontent.pl.

Wolisz sam decydować, na jaki temat pisać? Przeczytaj o Giełdzie Tekstów.

Sprawdź, jak zacząć pracować w domu.

Post Ci się podobał?

Kliknij w gwiazdkę i zostaw ocenę!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Autor: Elik

Jacek „Elik” Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Materiały autora publikowane są również na kanale Youtube oraz w Anchor.fm.

Udostępnij ten post na

10 komentarzy

 1. Wpis przeczytałam 2 godziny temu i już mam…8 zł xD trochę tego jeszcze nie ogarniam ^^ czekam na więcej info. Pzdr

  Opublikuj odpowiedź
 2. Z wymienionych powyżej platform zdecydowanie mogę polecić GoodContent, jestem po stronie kupujących. Dla mnie liczy się szybka realizacja i wysoki poziom osób piszących i ta platforma to spełnia.
  Ale jeżeli ktoś zaczyna dopiero przygodę z pisaniem, myślę, że też znajdzie zlecenia dla siebie za niższą stawkę, ale i z mniejszymi wymaganiami np. pod SEO.

  Opublikuj odpowiedź
 3. Chyba najbardziej opłacalne jest szukanie zleceń na własną rękę i ustalanie własnych stawek. Początki są trudne, ale z czasem jak się podłapie dobre kontakty, to potem jest już z górki 🙂

  Opublikuj odpowiedź
 4. Jakaś rada na start? Po jakim czasie można się wciągnąć /zmotywować?

  Opublikuj odpowiedź
  • Pisanie powinno sprawiać przyjemność. Dlatego warto pisać o tym, co faktycznie Cię interesuje. Motywacja to indywidualna kwestia, ale nie znam nikogo, kto by spróbował i przynajmniej “od czasu do czasu” nie wracał do pisania na zlecenie.

   Opublikuj odpowiedź
 5. I mi kiedyś udawało się tak zaczynać pracę jako Copywriter. Aktualnie zlecenia na teksty przyjmuje, ale tylko na teksty profesjonalne (np. na strony www). I jestem w stanie wyszukiwań klientów premium. Dawniej nie było to możliwe, więc pozostawały mi do dyspozycji te serwisy copywriterskie 🙂

  Opublikuj odpowiedź
 6. Niestety texbookers chwilowo (?) zawiesił przyjmowanie nowych copywriterów. Masz jakąś wiedzę/przeczucia na temat tego, czy jest szansa na zmianę sytuacji?

  Opublikuj odpowiedź
  • Na Textbookers od jakiegoś czasu były problemy z ilością zleceń (raz wisiało po kilka tysięcy – a później np. przez tydzień “cisza”). Podejrzewam, że starają się to jakoś wyregulować i rejestracja zostanie wznowiona (w sumie to jest w ich interesie). Na szczęście istnieje dużo innych portali, na których możesz pisać 🙂

   Opublikuj odpowiedź
 7. Witam. Zaczęłam zagłębiać temat zarabiania jako copywriter. Czytając regulamin GoodContent znalazłam informację o tym, że należy podać nr PESEL. CZY TO JEST BEZPIECZNE? Jestem podejrzliwa w takich sytuacjach…

  Opublikuj odpowiedź
  • Też pamiętam, że w pierwszym odruchu miałem przed tym opory – ale to całkowicie bezpieczne 🙂 Na większości portali pesel musisz podać dopiero przy zlecaniu wypłaty (a nie przy zakładaniu konta). To niezbędne min. do celów podatkowych.

   W tym artykule znajdziesz wiele porad dotyczących bezpiecznej pracy w sieci.

   Opublikuj odpowiedź

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Darmowy Poradnik "Jak zacząć zarabiać na pisaniu w 30 minut"

Zapisz się na newsletter, odbierz swój egzemplarz ebooka i już dziś zacznij zarabiać na pisaniu w internecie.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.

Pin It on Pinterest