Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Goodcontent – recenzja

utworzone przez | Cze 20, 2021 | Copywriter - Jak Zacząć | 23 Komentarze

Goodcontent to poważny gracz na polskim rynku tekstów SEO. Zawsze lubiłem pisać na tym portalu. Podstawową przewagą nad konkurencją jest fakt, że Goodcontent umożliwia bezpośrednie porozumiewanie się pomiędzy copywriterem a zleceniodawcą.  Obie strony mogą się dogadać co do ceny oraz tematyki tekstów, a następnie rozpocząć regularną współpracę. Gdy połączymy to ze znośnymi cenami, świetną obsługą klienta i błyskawiczną wypłatą środków – Goodcontent należałoby uznać za najlepszą platformę dla copywriterów.

Goodcontent – jak zacząć

Podobnie jak na każdym innym portalu, pracę rozpoczynasz od rejestracji konta:

wykres przedstawiający rejestrację na goodcontent

 1. Zaznaczasz, że jesteś zainteresowany pracą jako copywriter,
 2. Tworzysz tekst próbny,
 3. Klikasz przycisk „załóż konto” .

Długość tekstu określono na co najmniej 500 znaków ze spacją. To odpowiednik około 6 zdań. Nie ma powodów, aby znacznie przekraczać ten limit. Tekst ma na celu zweryfikowanie, czy posługujesz się poprawnym językiem i potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Pod tekstem próbnym widnieje określona fraza kluczowa. Musisz zastosować ją w niezmienionej formie. Należy podkreślić, że nie oznacza to, że cały tekst musi tematycznie odpowiadać frazie kluczowej.

Na screenie powyżej słowo kluczowe to „tusze do drukarek”. Nie musisz opisywać ich typów i zastosowań. Wystarczy stworzyć tekst, w którym opowiesz, na przykład, że każdy szanujący się przedsiębiorca musi dbać o zasoby materiałów biurowych, w tym tusze do drukarek, a pomóc może mu w tym zewnętrzna firma. Treść nie musi mieć charakteru reklamowego. Najlepiej napisać kilka prostych zdań z zawartością frazy kluczowej. Następnie wysyłasz swój tekst do akceptacji. W moim przypadku, rozpatrzenie zgłoszenia trwało mniej, niż 48 godzin:

e-mail od goodcontent z akceptacją tekstu próbnego

Goodcontent – Panel Copywritera

Gdy już udowodnisz, że pisanie nie jest Ci kompletnie obce – otrzymasz dostęp do panelu Copywritera:

zdjęcie przedstawiające panel copywritera na goodcontent

Przywita Cię czytelne okno, które w czterech prostych krokach wyjaśni, w jaki sposób zacząć zarabianie na tworzeniu tekstów SEO.

Goodcontent – wybieranie zlecenia

wykres przedstawiający okno realizacji zleceń na serwisie goodcontent

W pierwszej kolejności warto zobaczyć, na jakie teksty jest zapotrzebowanie. Kliknięcie we wskazanym miejscu przeniesie Cię do okna wyszukiwarki aktualnych ofert:

screen przedstawiający listę zleceń z goodcontent

Do dyspozycji masz kilkaset zleceń we wszystkich kategoriach. Ich różnorodność potrafi czasami przytłoczyć. Precle, zaplecza, artykuły – wszystko w jednym „worku”. Oferty możesz segregować po numerze id, tytule, danych zleceniodawcy, ilości tekstów do napisania w zleceniu, budżecie brutto za 1000 zzs oraz budżecie brutto za tekst. Dostęp do każdej kategorii otrzymujesz bezpośrednio po rejestracji.

Najbardziej przydatną opcją jest segregowanie po id (im wyższy numer, tym nowsze zlecenie). Opłacalne zlecenia są szybko rezerwowane, dlatego czasami trzeba się trochę pospieszyć.

Wyszukiwarka jest czytelna i zawiera wszystkie niezbędne informacje. Jednak ma też swoje wady. Oferty nie są posegregowane ze względu na typ tekstu (precel, zaplecze, artykuł itd.). Dlatego, jeżeli zainteresował Cię tytuł oferty, musisz wejść w opis zlecenia, żeby w ogóle dowiedzieć się, czego potrzebuje klient. Konstrukcja wyszukiwarki sprawia, że nie możesz wrócić do strony, z poziomu której przeniosłeś się do zlecenia. Czasami utrudnia to nawigację i powoduje, że te same listy będą przeglądane po kilka razy.

Zwiększ Swoje Zyski z Pisania | Kurs Copywritingu Od Podstaw | CertyfikatObraz przedstawiający kurs copywritingu online dla początkujących.

👉Twój Kod Rabatowy: RGM6B

Goodcontent – realizowanie zleceń

wykres przedstawiający wybór zlecenia na Goodcontent

Po kliknięciu w interesujące zlecenie, zobaczysz okno z instrukcjami:

opis realizacji zlecenia na goodcontent w trzech krokach

 

 1. Najważniejsze pole, w lewym górnym rogu, przeznaczono na opis zlecenia. W tym miejscu zamawiający określa podstawowe wytyczne co do jakości i długości tekstu. Dopiero tutaj dowiesz się, czego dotyczy zlecenie. Czy klient chciałby otrzymać tekst preclowy, czy może tekst specjalistyczny? Warto skrupulatnie zapoznać się ze wszystkimi instrukcjami. Część klientów może wymagać, aby słowa kluczowe wyróżnić pogrubioną czcionką, część życzy sobie kursywy. Niekiedy potrzebna będzie profesjonalna edycja, czasami wystarczy zwykły blok tekstu.
 2. Po prawej stronie okna przedstawiono konkretną kwotę, która zostanie przelana na Twoje konto po realizacji zlecenia. Jest to już kwota netto.  Wskazana jest również minimalna długość każdego tekstu w wybranym zleceniu. We wszystkich zleceniach długość tekstu określa się za pomocą liczby zzs (minimalna ilość znaków ze spacją).
 3. Gdy odpowiada Ci wynagrodzenie oraz wytyczne – klikasz w przycisk rezerwacji. Po wybraniu tej opcji, przenosisz się do okna z edytorem tekstu:

okno edytora tekstu na serwisie goodcontent

Na realizację zlecenia masz 6 godzin, dlatego nie powinieneś odczuwać żadnej presji. Tyle czasu wystarczy, aby stworzyć nawet  skomplikowany tekst.

Edytor w serwisie Goodcontent jest bardzo zaawansowany. Pozwala na porządne formatowanie tekstu. Możesz oznaczać wybrane fragmenty kursywą, wyróżniać pogrubieniem, dostępne są również opcje wypunktowań i numeracji. Dzięki temu możesz sprawić, że efekt końcowy będzie wyglądał naprawdę profesjonalnie.

Jedyną wadą jest brak licznika słów kluczowych. Oznacza to, że za każdym razem musisz uważać, żeby nie popełnić literówki we frazie kluczowej. Zdarzyło mi się również wysyłać z rozpędu tekst nie zawierający żadnego słowa kluczowego. Poprawianie tekstów to marnowanie czasu, dlatego powinno się tego unikać.

Ze zlecenia w każdej chwili możesz zrezygnować, klikając w czerwony przycisk, który znajduje się pod licznikiem czasu. Nie niesie to ze sobą żadnych konsekwencji. Jeżeli skończysz pracę, wysyłasz tekst do akceptacji. W tym momencie ujawnia się kolejna przewaga Goodcontent nad konkurencją. Jeżeli klient nie zaakceptuje tekstu w ciągu 7 dni, jest on zatwierdzany automatycznie. To przydatna opcja, chociaż lwia część utworów zatwierdzana jest na bieżąco. Po akceptacji, na Twoim koncie pojawi się określona suma pieniędzy.

Goodcontent – teksty próbne

Część zleceń wymaga wysłania tekstu próbnego. Dotyczy to najczęściej długich i specyficznych artykułów. Dzięki temu zleceniodawcy mogą wybrać copywritera, którego styl najbardziej im odpowiada. Przytłaczająca większość ofert jest jednak dostępna „od ręki”.

screen tekstu próbnego dla goodcontent

W tym wypadku masz do czynienia z bardzo podobnym oknem, co przy realizacji zleceń. Piszesz tekst zgodnie z opisem podanym przez klienta. Niestety, tutaj nie obowiązują żadne terminy. Oznacza to, że jeżeli zleceniodawca zapomni o zleceniu lub się rozmyśli – Twój utwór próbny może wisieć kilka tygodni, aż moderacja nie usunie go ręcznie. Należy pamiętać, że do momentu sprzedaży, wszystko co stworzyłeś jest Twoją własnością. Dlatego koniecznie zapisuj teksty próbne. Jeżeli klient się rozmyśli lub będzie marudził – swoje dzieło sprzedasz gdzie indziej.

Goodcontent – archiwum tekstów

Portal wyposażono w solidne archiwum tekstów, dlatego w każdym momencie możesz wrócić do zleceń, które zrealizowałeś w przeszłości. Rejestrowana jest nie tylko ilość, ale także ich treść:

archiwum tekstów na portalu goodcontent

Większość zamówień jest dość powtarzalnych. Dlatego, gdy masz wrażenie, że pisałeś już podobny tekst – zawsze możesz wspomagać się swoimi dotychczasowymi dokonaniami. Należy zachować tu szczególną ostrożność, bo wszystkie utwory sprawdzane są pod kątem unikalności. Nie zaszkodzi jednak wrócić do starych tekstów, które zostały bardzo dobrze ocenione, żeby skopiować ich układ lub sposób edycji.

Goodcontent – ile można zarobić

Poniżej archiwum znajduje się okno zarządzania finansami. Na Goodcontent przysługuje Ci jedna wypłata w miesiącu. Aby zlecić przelew środków, musisz uzbierać co najmniej 100 zł. Na tym portalu nie stanowi to żadnego wyzwania. Po kliknięciu w okno wypłaty na Twój adres e-mail przesyłana jest wiadomość z rachunkiem od portalu.

Rachunek drukujesz, podpisujesz i odsyłasz jego skan lub zdjęcie. Następnie środki przelewane są na Twoje konto. Na koniec roku otrzymasz PIT-11. Cała procedura odbywa się bardzo sprawnie. Wypłata środków to najczęściej kwestia 24 lub 48 godzin. Na uznanie zasługuje również podejście do kontaktu z klientem/copywriterem. Zespół Goodcontent błyskawicznie odpowiada na maile i wyjaśnia wszystkie wątpliwości.

screen przedstawiający zalety goodcontent

Serwis chwali się, że jego najlepsi copywriterzy zarabiają 4000 zł miesięcznie. Myślę, że to dość prawdopodobne. Stawki za 1000 zzs są z reguły przyzwoite. Jeżeli Twoje teksty zostaną dobrze ocenione, pojawią się indywidualne zaproszenia do realizacji projektów:

zaproszenie do realizacji zlecenia na serwisie goodcontent

Korzystając z nich, zdecydowanie zwiększysz swoje zarobki. Jednak ostatecznie, tak samo jak na innych portalach – to ile zarobisz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Goodcontent – podsumowanie

Jeżeli miałbym wskazać najlepszy portal do realizacji zleceń, Goodcontent miałoby tutaj spore szanse. Właściwie nie ma się do czego przyczepić (i nikt mi nie zapłacił za tą recenzję 😉 ). Cieszy mnie, że powstają profesjonalne platformy, które ułatwiają pracę zdalną.

Zlecenia są różnorodne, podobnie wynagrodzenie. Jeżeli zechcesz współpracować z wybranymi klientami – sam negocjujesz stawki. Goodcontent oparło się pokusie izolowania copywriterów od klientów i myślę, że dobrze na tym wychodzi. Można tu pisać zarówno proste teksty preclowe, jak i poważne artykuły. Ceny za teksty wahają się od 2 zł do 500 zł. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Goodcontent to potężna platforma, którą zdecydowanie warto wypróbować.

Sprawdź, jak pisać i zarabiać regularnie.

Zastanawiasz się jak tworzyć dobre teksty pozycjonujące – przeczytaj poradnik SEO dla początkujących

Trafiłeś tu przez przypadek? Sprawdź, co to jest copywriting i jak zarabiać na pisaniu tekstów w internecie.

Zarejestruj się na Goodcontent:

logo goodcontent

23 komentarze

 1. Anka

  kurczę, ja właśnie się zarejestrowałam na tej stronie, ale kiedy zobaczyłam stawki… wydały mi się zabójczo niskie, a Ty tutaj piszesz, że zarobić tam 100 zł to nie wyczyn, hmmm. w przytoczonym wyżej przykładzie min. 1500 znaków, czyli jakieś 2/3 strony, tak? daje zarobek 3,84 zł. mnie się wydaje, że, aby spłodzić 2/3 strony, to jednak trzeba trochę się napracować, dajmy na to 40 minut (choć myślę, że dla mnie to byłoby dłużej, ale niech będzie, przyjmijmy, że jedna strona to ok. godzina pracy). idąc tym tropem, aby zarobić te 100 zł muszę podjąć się napisania co najmniej 25 podobnych tekstów, czyli stworzyć 150 stron tekstów. olaboga 😉 a może coś źle liczę? niech mnie ktoś oświeci, bardzo chcę się mylić w tym przypadku. pozdrawiam, A.

  Odpowiedz
  • elik

   Hej, A 🙂
   Myślę, że powinnaś wykorzystać opcję filtrowania wyników wyszukiwania np. po cenie – jeżeli chcesz pisać krótsze i droższe teksty. Zwróć uwagę, że są dostępne zlecenia w cenie 27,64 zł netto za 1000 zss (np. z dzisiaj – id 31502). Ponadto Twój komentarz zawiera 747 zzs – napisanie go raczej nie zajęło 40 minut. Owszem, żeby dobrze zarabiać jako copywriter musisz pisać dużo – ale bez przesady z tym niesamowitym wysiłkiem dla 100 zł 😉
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 2. Mike

  Jako że zacząłem się zajmować pisaniem tekstów i redagowaniem ich, to często wpadam na różne blogi i Twój blog czytam już któryś raz. Muszę się wziąć za przypomnienie reguł interpunkcji, bo to u mnie kuleje, ale mam dobre źródło informacji. Po tekstach widzę, że jesteś profesjonalistą w swoim fachu, a wskazane jest się uczyć właśnie od takich ludzi. Póki co będę czytał darmowe teksty z bloga, ale jest też książka do kupienia. Mało recenzji i komentarzy, pewnie ludzie się na nią nie rzucają (tak wnoszę), zapewne cena odstrasza, ale jeżeli wpisy na blogu są takiej jakości, to książka na pewno jest warta swojej ceny. Jak ktoś mi kiedyś będzie chciał sprawić prezent z jakiejś okazji, to go poproszę, żeby mi kupił Twoją książkę 🙂 Pozdrawiam, super blog!

  Odpowiedz
 3. Renia

  Witam,
  pisałeś, że na koniec roku dostaje się PIT-11. Czy to oznacza, że pracuje się na umowę zlecenie/dzieło? A co z osobami, które mają działalność gospodarczą – jest możliwość współpracy na zasadzie B2B?

  Odpowiedz
  • elik

   Hejka,
   Zgadza się – podstawowa forma rozliczenia to umowa o dzieło. Ale w oknie ustawień możesz też wybrać inne opcje – np. wystawienie faktury. Dlatego jak najbardziej istnieje taka możliwość.

   Odpowiedz
 4. piotr

  Zarejestrowałem się na goodcontent, wysłałem tekst próbny i…czekam już ok. 10 dni, brak informacji o tym czy tekst został zaakceptowany – czy w Twoim przypadku też sprawdzanie tekstu trwało tak długo? Po jakim czasie można próbować zarejestrować się jeszcze raz, i czy w ogóle jest taka możliwość?

  Odpowiedz
  • elik

   W moim przypadku było dużo krócej (1-2 dni). Może mają jakiś problem techniczny. Myślę, że nic nie szkodzi zapytać na kontakt@goodcontent.pl . Jeżeli nie dostałeś żadnej odpowiedzi to raczej druga rejestracja nic nie zmieni.

   Odpowiedz
   • piotr

    Nie ma odpowiedzi na przesłany tekst próbny (mija 12 dzień)…na zapytania wysłane na kontakt@… też brak odpowiedzi…

    Odpowiedz
    • elik

     Trudno mi ocenić, co jest tego przyczyną. Nie słyszałem też, aby inne osoby miały takie problemy (przynajmniej nie na Goodcontent, bo na Goodtranslate już czasami tak). Zawsze możesz spróbować zarejestrować się na innym portalu – masz ich kilka do wyboru 😉

     Odpowiedz
 5. piotr

  Odpowiedzi na maila nie otrzymałem, ale przy próbie logowania pojawiła się informacja: tekst został odrzucony i moderatorzy nie są zainteresowani współpracą. Pisałeś,że w tekście próbnym na goodcontent wystarczy aby piszący udowodnił swoje umiejętności co do formułowania zrozumiałych zdań…nie wydaje mi się abym napisał te kilkaset znaków bez sensu… Jak rozumiem tekst próbny jest w tym wypadku jakości “preclowej”, więc może być luźno powiązany z frazą kluczową. Czy Twoim zdaniem przyczyną braku akceptacji mogło być to, że w tekście który miał opisywać SPOSOBY spędzania wakacji (bez określonej frazy kluczowej) odniosłem się tylko do podróży jako formy spędzania wakacji (zamiast wskazać więcej możliwości). Wysłałem tekst chyba ze zbyt dużego “rozpędu”…

  Orientujesz się, czy można za jakiś czas powtórzyć próbę rejestracji i podjęcia współpracy na tym portalu?

  Odpowiedz
  • elik

   Zwróć uwagę, że w trakcie rejestracji konta na Goodcontent masz dwie opcje tekstu próbnego:

   1) tekst, który ma być prostym opisem np. sposoby na spędzanie wakacji
   2) tekst z konkretnym słowem kluczowym np. tekst ze słowem kluczowym “Norwegia”

   Możesz wybrać, który rodzaj tekstu bardziej Ci odpowiada (po prostu kliknij w przycisk “wstecz” w przeglądarce – a później znowu “załóż darmowe konto” – rodzaj zadania próbnego się zmieni).

   Jeżeli trafiłeś na tekst opisujący “sposoby” a opisałeś jeden sposób – to jak sam zauważyłeś – trochę się to nie zgadza merytorycznie. Ale głowa do góry – zdarza się każdemu. Szczególnie przy szybkim pisaniu.

   Jak najbardziej możesz podjąć próbę kolejnej rejestracji – odczekaj kilka dni i napisz kolejny tekst próbny. W międzyczasie możesz spróbować napisać coś na innych portal – świat nie kończy się na Goodcontent 😉

   Odpowiedz
 6. Alfa

  Nie wiem, jakie są standardy dobrej treści w GoodContent (dla każdego dobra jakość pewnie oznacza coś innego), ale przeglądając listę zleceń, często ekstremalnie niszowych np. z branży medycznej, z opisem specyficznych urządzeń etc. i stawkami za cały tekst np. 20,00 zł netto – zastanawiam się kto się tego podejmuje (bo pewnie ktoś się w końcu podejmie).

  Jeśli widzę, że zleceniodawcy mają takie doświadczenia z copywriterami, że w opisie zlecenia piszą np. spację stawiamy za kropką, a nie przed kropką, a w nawiasie piszemy (tak), a nie ( tak ) – to robi się smutno.

  Jeśli byłbym zlecającym, prowadził poważny biznes (branża medyczna, kosmetyczna, prawna etc.) i oczekiwał, że za 20 czy 30 złotych otrzymam dobrze zaprojektowany tekst na kilka tysięcy znaków, cytuję: merytoryczny, wyczerpujący temat itd., a co najważniejsze mówiący i potwierdzający profesjonalizm firmy – to byłbym naiwny.

  Odpowiedz
 7. Elik

  Nie ma czegoś takiego jak “standardy dobrej treści”. Niestety tutaj funkcjonuje zasada “klient nasz pan”.

  Na Goodcontent spotkasz różnych zamawiających – ale co do zasady masz rację. Prawda jest taka, że w każdej branży trafią się pracodawcy – Janusze.

  Czasami też nie mogę uwierzyć w to, co czytam w opisach zamówień. No ale wiesz jak jest – zlecenie może dodać każdy. To normalne, że w takiej sytuacji część ludzi poczuje się królami marketingu i będą wymyślać ;p

  Odpowiedz
  • Alfa

   Ci ludzie (zlecający) na GC lub duża część z nich być może nie ma pojęcia jak to w praktyce działa (tekst dobrej jakości vs byle co). I że zakup tekstu to jest inwestycja (przynajmniej tak być powinno). A zakup kiepskiego tekstu to pieniądze wydane bez sensu (małe pieniądze wydane bez sensu, ale pieniądz to pieniądz).

   Przykład z mojego doświadczenia. Niszowa strona i produkt (producent pewnych urządzeń dla aptek), przygotowałem 2 pracochłonne teksty na bloga (i w zasadzie ten blog składa się głównie z tych 2 tekstów 😉 ) i większość wejść z wyszukiwarki na tę stronę w ciągu ostatniego roku jest przez te 2 teksty (mam dostęp do statystyk strony).

   Można spokojnie założyć, że część odwiedzających stała się klientami i zrealizowane dzięki nim przychody przez ten rok sięgają zapewne kilkudziesięciu tysięcy złotych.

   Raz, a dobrze wykonana praca – napisanie tekstu – są konkretne rezultaty. Ale taka praca nie zrobi się w 30 czy 60 minut.

   Tak więc traktując solidny tekst jako inwestycję, powinno oczekiwać się zwrotów. Konkretnych efektów.

   Rozumiem idee GC, tylko dziwi mnie ilość zleceń na bardzo poważne tematy, z bardzo poważnych branż, z bardzo wysokimi wymaganiami, za niepoważne pieniądze. Gdzie tu jest logika (u zlecających)?

   Teraz w Polsce stawka minimalna netto za godzinę jest większa, niż wiele tych stawek na teksty zlecone. To już bardziej opłaci się pójść i popilnować supermarketu jako ochroniarz czy umyć podłogę, niż wnikać w temat niszowy i opracowywać go profesjonalnie. To znaczy jeśli ktoś ma poczucie, że robota ma być dobra i dobrze zrobiona. A tekst ma działać i spełniać swoje cele.

   Byle jaka pisanina pewnie warta jest parę złotych, ale taka pisanina jest wg mnie bezcelowa dla biznesu – nie będzie oczekiwanych rezultatów.

   Odpowiedz
   • Elik

    Zgadza się, ale myślę, że na problem trzeba spojrzeć trochę szerzej. To o czym piszesz możemy nazwać “contentem premium”. Jeżeli o mnie chodzi, to nad takim artykułem często zdarza mi się pracować 2-3 dni. Takich rzeczy raczej nie zamawia się na GC – to po prostu byłoby zbyt drogie.

    Oprócz contentu premium jest też ogromne zapotrzebowanie na teksty gorszej jakości. Mam na myśli zawartość na różnego rodzaju zaplecza. To właśnie tam trafia większość twórczości z portali dla copywriterów.

    Sensem istnienia takiego tekstu nie jest pozyskiwanie ruchu i konwersja, a różne formy przenoszenia linków (albo wpływanie na moc tych linków). Dlatego nie można powiedzieć, że jest to bezcelowe dla biznesu. Ten cel jest po prostu kilka kroków dalej.

    W dzisiejszych czasach, żeby linki dobrze działały, muszą być publikowane na stronach z “przyzwoitym” contentem. Kiedyś robotę robiły teksty zapleczowe, ale Google stale zwiększa wymagania.

    Obecnie, to co nazywamy “artykułami”, a nawet “artykułami specjalistycznymi” – często spełnia podobną funkcję, co stary tekst preclowy lub zapleczowy.

    Nie zmienia to faktu, że całe SEO to specyficzna branża. Pełna mitów i błędnych interpretacji. Myślę, że to jest prawdziwym źródłem tych wszystkich wyszukanych wymagań.

    Jakiś “miszczu” na stażu w agencji interaktywnej przeczyta wymagania z wtyczki Yoast Seo, trafi na GC i będzie wymyślał, że zdania muszą mieć określoną liczbę znaków lub powtórzeń słowa kluczowego. W rzeczywistości to wszystko jest duuużo bardziej skomplikowane 😉

    A co do cen – to też ciężki temat w tej branży. Niektórzy wierzą, że ktoś za 500 zł miesięcznie wypozycjonuje im sklep internetowy. Niektórzy wierzą, że za 20 zł ktoś napisze im świetny artykuł SEO. Tak to już jest.

    Odpowiedz
 8. Szymon Owedyk

  Jakość zleceń na GoodContent jest coraz słabsza. Sam tam kiedyś byłem przez dłuższy czas – ponad 3 lata. Aktualnie nie realizuję tam zleceń, a nadal posiadam wielu klientów na teksty. I to na warunkach, które ja ustalę. Nie chcę zniechęcać. Ale myślę, że te serwisy copywriterskie powinny być dla początkujących copywriterów 🙂

  Odpowiedz
 9. Julia

  Czy bardzo ciężko jest przejść tekst próbny. Czy raczej nie ma z tym problemu? Mógłby Pan bardziej rozwinąć jak dobrze go napisać, aby przejść weryfikację?

  Odpowiedz
  • Elik

   Teksty próbne nie są ciężkie do zaliczenia. Chodzi przede wszystkim o weryfikację, czy potrafisz czytać ze zrozumieniem i komponować w miarę poprawne zdania. Przede wszystkim dokładnie trzymaj się wytycznych – jeżeli tekst ma mieć do 700 znaków, to nie przekraczaj tej ilości. Wykorzystuj słowa kluczowe dokładnie w takiej formie, w jakiej są podawane. Jeżeli dodasz do tego ogólną spójność tekstu (podział na wstęp, rozwinięcie i zakończenie – nawet jeżeli mają być króciutkie) to na pewno zaliczysz 🙂 Pozdrawiam

   Odpowiedz
 10. Kuba

  Interesujący wpis. Ciekawy blog.

  Odpowiedz
 11. Piotr

  Ja kompletnie nie wiem jak się zabrać za większość takich tekstów. Zleceniodawca pisze, że chce tekst preclowy, ale w opisie prosi o dwa nagłówki H2 na przykład. Albo nie podaje, żadnej frazy kluczowej a pisze “proszę pod tekstem 3-5 słów kluczowych”. Czasami nie za bardzo rozumiem jak podejść do tych poleceń.

  Odpowiedz
  • Jacek Waśkiel

   Rezerwując zlecenie zgadzasz się na wykonanie tekstu zgodnie z opisem zlecającego. I masz rację, że na tym gruncie zdarzają się różne nieścisłości. No ale tak już funkcjonuje ten portal 🙂 Te słowa pod tekstem można wykorzystać m.in. do tagowania. Czyli po prostu – piszesz tekst zgodnie ze swoim pomysłem, a pod spodem w jednej linii wpisujesz wskazane słowa np. “nieruchomości”, “poradnik”, “biuro nieruchomości” itd. Następnie te słowa zostaną wykorzystane jako tagi albo np. linki do poszczególnych kategorii strony internetowej.

   Odpowiedz
 12. Freelancenerd

  Moim zdaniem po 2 latach pracy oceniam, że jest to praca, która wymaga dużej higieny i odpowiedniego środowiska. Poziom trudności jest na poziomie tworzenie stron i aplikacji internetowych. Czyli można zarobić, ale trzeba umieć. Z mojego doświadczenia wynika, że 100 zł na godzinę jest tak samo prawdopodobne w copywritingu jak 100 zl w programowaniu. Systematyczność doprowadza powoli do celu. Ale rzeczywiście, to są lata praktyki.

  Odpowiedz
 13. FreelanceNerd

  Dodam jeszcze, że przez 2 lata udało mi się wyjść z pewnej strefy umysłu, w której byłem prawdopodobnie uwięziony jako początkujący. Z czasem doszedłem do tego, że z jakiejkolwiek pracy jestem w stanie wygenerować 50 zł na godzinę. Teraz szukam lepszych klientów poza tą platformą. Co ciekawe, na tej platformie jest prowizja 20% i podatek 20%, a i tak przy systematyczności udaje się osiągnąć na godzinę całkiem dobry wynik. Co będzie bez prowizji na swoim? Tego się zastanawiam od początku kariery. A pisanie zawsze wydawało mi się trudne. Poczytałem kilka blogów jak backlinko, porozmawiałem na forach i zrozumiałem, że to jest kwestia swojej organizacji.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą.

Aktualizacja: 20 czerwca, 2021

Obraz przedstawiający okładkę darmowego e-booka o copywritingu.

Darmowy Poradnik

"Jak Zostać Copywriterem i Zarabiać Na Pisaniu"

Zapisz się na Newsletter, odbierz swój egzemplarz e-booka i już dziś zacznij zarabiać na pisaniu.

Sukces! Odbierz e-mail i kliknij w link potwierdzający zgłoszenie.