Cześć!

Nazywam się Jacek Waśkiel i zawodowo zajmuję się pisaniem. Pracuję jako copywriter, optymalizuję e-sklepy oraz prowadzę kilka stron internetowych.

Jestem również autorem popularnego kursu pisania tekstów w sieci.

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować - napisz e-mail na adres elik@zarabiajnapisaniu.com lub wykorzystaj formularz na dole tej strony.

Jak zaczęła się moja przygoda z copywritingiem?

Wszystko zaczęło się przez tego bezpańskiego psa.
W dziwnym odruchu dobrej woli uratowałem go i przygarnąłem do siebie. Pies był chory i wygłodzony. Samo doprowadzenie go do porządku kosztowało mnie około 2000 zł.

Co to ma wspólnego z pisaniem?  Kompletnie nie przewidziałem tego wydatku w swoim budżecie. Jak na ironię, w tym samym miesiącu miałem jeszcze stłuczkę. Zacząłem zastanawiać się - skąd mam wziąć na to wszystko pieniądze?

Przez przypadek dowiedziałem się, że żona kolegi zarabia na pisaniu w sieci. W tamtym okresie była na urlopie macierzyńskim i nie mogła zajmować się niczym innymi. Ja również nie mogłem sobie pozwolić na inną pracę poza etatem. Dlatego pomyślałem, że chociaż spróbuję.

Dzień 1

Od zawsze lubiłem pisać, jednak nie miałem pojęcia, że może to być całkiem opłacalne. Zarabianie na pisaniu kojarzyło mi się z wydawaniem powieści, a nie tworzeniem artykułów w sieci. Myślałem, że jest to coś odległego, zarezerwowanego wyłącznie dla zawodowych pisarzy.

W pierwszym miesiącu udało mi się zarobić 500 zł. W następnych miesiącach kilkakrotnie zwiększałem tę kwotę.
To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że na początku pisałem tylko godzinę dziennie. Odkryłem też coś dużo ważniejszego. Pisanie to sztuka, a dzisiejszy świat potrzebuje sztuki bardziej, niż kiedykolwiek. W zalewie filmów z Youtube, zdjęć i infografik ludzie zapomnieli, jak ważne i skuteczne jest słowo.

Dzień 80

Pisanie otworzyło przede mną nowe możliwości. Zacząłem pracować nad swoim warsztatem. Wiele osób polubiło mój styl, a moje artykuły zaczęły pojawiać się na popularnych portalach. Testowałem różne rozwiązania i wybierałem te najlepsze. Tak powstał mój kurs copywritingu.

Dzień 180

Cała ta historia pozwoliła mi odkryć, że moją prawdziwą pasją jest tworzenie rzeczy wielkich z rzeczy pozornie małych. To prawdziwa esencja copywritingu, blogowania czy SEO - dlatego pozostałem przy tych zagadnieniach. 🙂

Nie jestem freelancerem z kilkunastoletnim stażem ani wszechwiedzącym internetowym coach'em. Jestem taki sam jak Ty. Jedyne co mogę zrobić, to poprowadzić Cię drogą, którą już przeszedłem i wskazać Ci najskuteczniejsze sposoby zarabiania na pisaniu w Internecie.

 

Ludzie kreatywni nie powinni marnować swojego talentu w nudnej pracy na etacie, do której często zmusza ich życie. Osoby obdarzone wyobraźnią zasługują na to, by czerpać z niej korzyści. Będę dumny, jeżeli w jakimś stopniu się do tego przyczynię.

Przekonaj się, że to możliwe i sprawdź, dokąd doprowadzi Cię Twoja przygoda z pisaniem!

Masz pytanie? Napisz do mnie!

4 + 8 =