Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Jacek Waśkiel autor bloga o copywritingu

Obraz przedstawiający Jacka Waśkiela autora ebooka o copywritingu.
Cześć,
Serdecznie witam na moim blogu. Cieszę się, że czytasz tę stronę.
Nazywam się Jacek Waśkiel i zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym. Pracuję jako copywriter, optymalizuję e-sklepy, treść blogów oraz innych stron internetowych.
📧 Kontakt: elik@zarabiajnapisaniu.com
Prowadzę też kursy i szkolenia z obszaru marketingu internetowego, chociaż lubię uważać się przede wszystkim
za praktyka.
To dlatego dużo łatwiej spotkać mnie przy klawiaturze lub w trakcie analizowania statystyk, niż podczas promowania się w mediach społecznościowych 😎
Moje szkolenia:
Moje usługi:
👉prowadzenie bloga firmowego (planowanie publikacji, tworzenie treści na bloga, audyt i doradztwo)
👉usługi copywriterskie (usługi tworzenia tekstów)
Obraz przedstawiający Jacka Waśkiela autora ebooka o copywritingu.
📧 Najłatwiej skontaktować się ze mną, pisząc wiadomość na adres elik@zarabiajnapisaniu.com
Obraz przedstawiający, jak wygląda pisanie artykułów na bloga firmowego.

2017

Rok 2017 to mój pierwszy kontakt z copywritingiem, czy nieco szerzej, marketingiem internetowym.

Jak to najczęściej bywa - zupełnie przypadkowy 😂

Zacząłem od pisania prostych tekstów SEO (o wartości kilku złotych) na portalach pośredniczących w pracy zdalnej, by powoli, stopniowo przechodzić do realizacji nieco poważniejszych zleceń dla klientów indywidualnych (artykuły na bloga firmowego, opisy produktów itd.).

Obraz przedstawiający, jak wygląda pisanie artykułów na bloga firmowego.

2018

W następnym roku założyłem własnego bloga - zarabiajnapisaniu.com i zacząłem opisywać swoje doświadczenia z pracy przy tworzeniu tekstów na zlecenie.

Po pewnym czasie wydałem też swój pierwszy poradnik w formie e-booka, tj.  kurs zarabiania na pisaniu.

Mój pomysł polegał na tym, aby konkretnie (krok po kroku) opisać w nim wszystkie czynności, które pomagają szybko rozpocząć karierę na rynku pisania na zlecenie i uniknąć poważnych błędów.

Od tego momentu z poradnika skorzystało już ponad 1000 osób 😯 Co uważam za niesamowity sukces (jak na self-publishing oraz mocno ograniczony budżet reklamowy). 

Stephen King powiedział kiedyś w jednym z wywiadów:

"Jeżeli dochód z Twojej twórczości pozwala Ci na opłacenie rachunków za prąd - już uważam Cię za bardzo dobrego pisarza."

Także dzięki Stephen 😅

Obraz przedstawiający okładkę ebooka SEO Copywriter Kurs Zarabiania Na Pisaniu.
Obraz przedstawiający wyniki pracy nad stroną.

2019

Kolejny rok to jeszcze więcej pisania i pracy nad blogiem. Mając już doświadczenie z copywritingu i obsługi WordPressa (oraz innych narzędzi niezbędnych do blogowania i prowadzenia e-sklepu), coraz mocniej zacząłem wchodzić w tematykę SEO, czyli optymalizacji stron pod kątem ruchu z wyszukiwarek internetowych.

Zatem rok 2019 to budowanie linków, mnóstwo opublikowanych artykułów, nawiązywanie współpracy z właścicielami innych stron itd.

Jestem zdania, że praktyka uczy najszybciej, dlatego również na tym gruncie postanowiłem zrobić coś ambitnego. W 2019 roku założyłem drugiego bloga, tym razem o tematyce finansowej - czyli abcpozyczki.com.

Skąd taki pomysł?

Otóż musisz wiedzieć, że to jeden z najtrudniejszych obszarów tematycznych do prowadzenia bloga. Mocno regulowany pod wieloma względami - m.in. marketingowym. Na tym gruncie konkuruje też mnóstwo prawidzwych specjalistów z branży i trudno cokolwiek osiągnąć bez wyjątkowej wiedzy, szczęścia albo ogromnego zaplecza finansowego. Brzmi jak wyzwanie, co? 😉

Obraz przedstawiający wyniki pracy Jacka Waśkiel.

2020

Rok 2020 to dynamiczny rozwój obu moich blogów, a także nowy produkt - czyli 👉 copywriter kurs online (wideo).

Tutaj mamy zarówno nową formę - czyli kurs wideo, jak też nową treść. Podczas, gdy mój poradnik w formie ebooka skupia się na tym, jak najszybciej zacząć zarabiać na pisaniu, tutaj mamy już do czynienia z copywritingiem przez duże "C".

Cała niezbędna wiedza teoretyczna i praktyczna w jednym miejscu. Od konkretnych sposobów pracy nad różnymi rodzajami tekstów użytkowych do analizy zachowań potencjalnych klientów i psychologii sprzedaży. Obszerny rozdział o pisaniu tekstów SEO oraz tekstów do sklepów internetowych.

 

Obraz wyróżniający do kursu copywritingu.
Obraz przedstawiający kurs zarabiania na blogu.

2021

W roku 2021 opublikowałem kolejne szkolenie wideo - tym razem 👉 kurs zarabiania na blogu. To efekt moich doświadczeń w prowadzeniu stron internetowych. Znajdziesz tu konkretną receptę, jak z "niczego" stworzyć bloga, który każdego miesiąca będzie generował dodatkowy dochód.

Świetny materiał dla każdej osoby, która chciałaby prowadzić swojego bloga, ale nie wie od czego zacząć. Wszystkie "skomplikowane" sprawy wyjaśnione krok po kroku - niezbędnik blogera.

Obraz przedstawiający kurs zarabiania na blogu.

2022

W roku 2022 postanowiłem skupić się nieco bardziej na swoim drugim blogu - Abc Pożyczki. To przede wszystkim efekt coraz lepszych wyników, które niesamowicie motywują do dalszej pracy.

W tym roku pierwszy raz zacząłem eksperymentować z nowymi technikami - tj. programmatic SEO oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji w działaniach marketingowych.

 

Obraz przedstawiający, jak wygląda strona główna stworzona przez Jacka Waśkiel.
Obraz przedstawiający, jak wygląda strona główna stworzona przez Jacka Waśkiel.

2023

Rok 2023 dopiero się rozpoczął, ale wszystko wskazuje na to, że najbliższe miesiące upłyną pod znakiem sztucznej inteligencji, automatyzacji i działań SEO w coraz większej skali.

Nie wykluczam przy tym, że w tym roku również pojawi się jakiś ciekawy kurs 😎

Moje media społecznościowe

👉 Twitter https://twitter.com/jacekwaskiel

👉 LinkedIn https://www.linkedin.com/in/jacek-waskiel/

👉 Facebook https://www.facebook.com/zarabiajnapisaniu

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, dużo szybciej odpowiem na email 👇

Najłatwiej skontaktować się ze mną pisząc wiadomość na adres elik@zarabiajnapisaniu.com