Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Czy zarabianie na pisaniu jest dla ciebie

utworzone przez | lut 5, 2023 | Praca w Domu | 1 komentarz

Jeżeli to Twój pierwszy kontakt z copywritingiem, na pewno zastanawiasz się, czy dysponujesz odpowiednimi cechami i umiejętnościami, które umożliwią Ci osiągnięcie sukcesu w tej branży. Sprawdź, czy zarabianie na pisaniu jest dla Ciebie oraz przekonaj się, co jest najważniejsze w copywritingu.

Zarabianie na pisaniu – czy to dla Ciebie

Kompletny Kurs Pisania Tekstów Internetowych | Rozpocznij Karierę Copywritera | Certyfikat

👉Twój kod rabatowy: RGF7C

Obraz przedstawiający, jak wygląda kurs copywritingu.

Popularne portale dla copywriterów:

Doskonale pamiętam, że sam mocno wątpiłem w to, czy poradzę sobie z tym całym pisaniem. W końcu nie miałem w tym kierunku żadnego wykształcenia. Zawsze wydawało mi się, że zarabianie na pisaniu jest zarezerwowane wyłącznie dla zawodowych dziennikarzy lub twórców poważnych powieści.

Ale to nieprawda!

Kluczem do sukcesu w copywritingu jest wiedza.

I nie zawsze musi być to wiedza specjalistyczna. Jestem całkowicie przekonany, że dysponujesz informacjami, za które ktoś zechce zapłacić w internecie.

Za chwilę wspólnie postaramy się określić, co to za informacje.

Jak określić swój obszar tematyczny

Zastanów się, czy istnieje taki obszar Twojego życia, w którym jesteś chociaż odrobinę lepszy od innych. I wcale nie musi to być nic spektakularnego. Trenujesz na siłowni? Zajmujesz się wychowywaniem dzieci lub naprawiasz samochody?

Jeżeli tak – jesteś również w stanie zamienić swoje informacje z tego obszaru w przydatny tekst internetowy i zarobić na jego sprzedaży (w artykule o tworzeniu tekstów seo znajdziesz spis wszystkich kategorii tematycznych).

Aby wejść na rynek copywritingu wystarczy Ci komputer, klawiatura i kilka pomysłów. Nie musisz decydować się na żadne inwestycje. Zarabianie na pisaniu to świetne zajęcie dla wszystkich osób kreatywnych.

Kto może zarabiać na pisaniu w sieci

Odczuwasz delikatną tremę? Jeżeli tak – to również niepotrzebnie. Ten zawód możesz wykonywać niemal całkowicie anonimowo. Nie musisz podpisywać swoich artykułów imieniem oraz nazwiskiem. Twoje dane będą niezbędne wyłącznie do rejestracji na wybranym portalu oraz do wypłaty wynagrodzenia za teksty.

Na rynku funkcjonuje kilka serwisów internetowych, które umożliwiają Ci zarabianie na pisaniu bez zakładania działalności gospodarczej. Podczas rejestracji na takim portalu nie podejmujesz żadnego zobowiązania do stworzenia określonej liczby tekstów. Piszesz tylko wtedy, kiedy masz na to czas oraz ochotę.

Jeżeli taka forma zarabiania Ci się spodoba i zechcesz podnieść poprzeczkę oraz poziom swoich dochodów – zapraszam do skorzystania z mojego kursu copywritingu. Omawiam w nim najważniejsze zagadnienia pozostałych form zarabiania na pisaniu.

Tak czy inaczej – kompletnie nie wierz w to, że pisanie tekstów internetowych to skomplikowany zawód, który może wykonywać tylko garstka szczególnie utalentowanych wybrańców. W rzeczywistości opanowanie podstaw copywritingu zajmuje najwyżej kilka lub kilkanaście godzin. Obecnie każda osoba może zarabiać na sprzedawaniu swojej wiedzy w sieci.

Wolisz zająć się czymś innym? Przeczytaj, jak zarabiać w internecie.

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Dowiedz się więcej 👉 o mnie.

Aktualizacja: 5 lutego, 2023