Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Textbookers – recenzja

utworzone przez | lipiec 6, 2021 | Copywriter - Jak Zacząć | 17 Komentarze

Textbookers wzbudza u mnie duży sentyment. Napisałem tam swój pierwszy tekst SEO. Konstrukcja portalu sprawia, że jest to świetne miejsce na szlifowanie pisarskich umiejętności i naukę podstawowych zagadnień związanych z copywritingiem. Przeczytaj recenzję portalu i sprawdź, jak wygląda zarabianie na Textbookers.

Textbookers – początki

Pozytywne wrażenie wzbudza przejrzysty i elegancki layout. Strona, którą wykorzystuje copywriter jest czytelna i łatwa w nawigacji. Karierę rozpoczynasz od rejestracji konta. Podajesz niezbędne dane i piszesz swój pierwszy tekst próbny. Po jego akceptacji, uzyskasz dostęp do panelu tworzenia tekstów.

Obraz przedstawiający panel realizacji zleceń na portalu textbookers.

Na początku możesz realizować wyłącznie zlecenia na teksty preclowe. I tu pojawia się pierwszy problem. Żeby ruszyć dalej, musisz uzyskać pozytywną ocenę z kilku precli. Zlecenia na ten typ tekstów mogą pojawiać się nieregularnie. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość.

Textbookers – stawki

Aktualny poziom zarobków za 1000 zzs wygląda następująco:

Obraz przedstawiający, jak wyglądają zarobki copywriterów na Textbookers.

 

 

Awans copywritera na Textbookers

Na portalu stale dostępnych jest kilkaset zleceń, jednak aby uzyskać do nich dostęp, najpierw musisz „awansować”. Gdy osiągniesz odpowiednią ocenę z tworzenia precli w opcji „ustawienia” wybierz zakładkę „dodaj typ tekstu” . Aby odblokować pozostałe kategorie, musisz stworzyć kolejne teksty próbne.

Warto się przyłożyć, bo ocena bywa dość surowa. Jeżeli tekst zostanie odrzucony, będziesz zmuszony poczekać 14 dni przed wysłaniem kolejnego. Najważniejsze jest tu zastosowanie prawidłowej edycji (zgodnie z zasadami pisania poszczególnych kategorii utworów). Tekst próbny powinien być ponadto spójny (tj. zawierać wstęp, rozwinięcie i zakończenie). Do dyspozycji masz tylko kilkaset znaków ze spacją. Dlatego liczy się każde zdanie.

Obejrzyj film, z którego dowiesz się jak odblokować tekst zapleczowy na Textbookers:

Zarabianie na Textbookers

Dużym plusem portalu jest licznik słów kluczowych w edytorze tekstu. Drobne litrówki i błędy zdarzają się bardzo często – szczególnie przy szybkim pisaniu precli. Licznik nie pozwoli Ci na wysłanie tekstu zawierającego błąd w słowie kluczowym.

Kolejną zaletą jest ujednolicenie zleceń. Nie spotkamy tu żadnych dziwnych wymysłów ze strony klienta. Po zakończeniu pracy przesyłamy tekst do moderacji. Następnie otrzymuje go zamawiający, a na nasze konto wpływa określona suma punktów. Wynagrodzenie jest zależne od średniej oceny w danej kategorii tekstu.

Zwiększ Swoje Zyski z Pisania | Kurs Copywritingu Od Podstaw | Certyfikat

👉Twój kod rabatowy: RGM6BObraz przedstawiający kurs copywritingu online dla początkujących.

Ile można zarobić na Textbookers

Po uzbieraniu 100 punktów (odpowiednik 100 zł) możesz zlecić wypłatę środków na swój rachunek bankowy.

Zastanawiasz się, czy to trudne? Obejrzyj film i przekonaj się, ile zajmie mi zarobienie 100 zł na tym portalu.

Od wypłacanej kwoty pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy. Dlatego ostateczny przelew będzie nieco mniejszy, niż stan naszego konta. Kiedyś na wypłatę z Textbookers trzeba było trochę poczekać. W październiku i listopadzie 2018 roku portal przeszedł szereg zmian, które wyeliminowały ten problem.

Stawki na Textbookers nie powalają na kolana. Za 1000 zzs tekstu preclowego, przy założeniu najlepszej oceny, otrzymamy tylko 1.57 zł. W przypadku innych tekstów też nie jest kolorowo. Sytuację ratują bonusy, które udzielane są za realizację mniej popularnych zleceń. Możemy również powalczyć o pozycję w rankingu. Dziesięć osób, które w danym miesiącu zarobiły najwięcej, otrzymuje niewielką premię. Najbardziej pracowici copywriterzy są w stanie zarobić tu około 2000 zł miesięcznie.

Textbookers to portal nastawiony na jakość. Pomimo pewnych wad, szczerze polecam go każdej osobie, która rozpoczyna przygodę z pisaniem. Pozwala nauczyć się cierpliwości i oferuje solidną podstawę do dalszego rozwoju. Opłacalność copywritingu polega, w dużej mierze, na dywersyfikacji. Dlatego nie powinno być to jedyne miejsce, które będziesz odwiedzał.

Wolisz sam decydować jakie teksty piszesz? Giełda Tekstów to portal dla Ciebie.

Sprawdź jak zacząć zarabiać na pisaniu tekstów.

Poznaj wymagania dotyczące tekstów preclowych.

Zarejestruj się na portalu Textbookers:

logo portalu textbookers

17 komentarzy

 1. Tosiencja

  Ostatnio zbyt często nie przestrzegają tych swoich 14 dni na wypłatę – to długi czas na realizację wypłaty, a im często to za mało.

  Odpowiedz
  • elik

   Muszę powiedzieć, że tutaj wiele się zmieniło na plus. Swoją ostatnią wypłatę zleciłem 3 grudnia, a 4 grudnia już miałem przelew na koncie. Widać, że administracja zaczęła ostatnio mocno pracować nad niedociągnięciami.

   Odpowiedz
 2. Ida

  próbuję się tam zalogować – skąd mam wiedzieć, że mój pierwszy, logujacy tekst próbny oczekuje na weryfikację. Ja juz dwa wysłałam – i nie mam żadnego potwierdzenia, że oczekuje – tylko ciagle nowe okno z poleceniem wpisz tekst próbny wyskakuje. Nie wiem – jest jakiś czas na napisanie tego tekstu? Sesja się kończy? – czy trzeba czekać… może i elegancki layout ale ux cieniuśko… i nie ma do kogo napisać tam…

  Odpowiedz
  • elik

   Hejka,
   Powinno być potwierdzenie takie, że tekst próbny został wysłany. Najprawdopodobniej sesja się kończy – też tak miałem przy tekstach próbnych. Trzeba napisać je w miarę szybko. Ale zawsze można zapytać obsługę portalu czy nie występuje jakiś błąd. Jeżeli o mnie chodzi to zawsze kontaktowałem się z nimi pod adresem biuro@textbookers.com .

   Odpowiedz
  • Filip

   Może nie na temat, ale chciałbym się zapytać o Giełdę Tekstów. W którymś artykule pisał Pan o bazie 150-200 tekstów preclowych, zapleczowych itp. Jaka jest realna szansa zarobku na tym portalu ? To znaczy jak to jest u Pana o ile mogę spytać ? W przełożeniu tzn. jeśli miałbym bazę 1000 samych tekstów preclowych każdy po 2 punkty to ile mógłbym zarobić w miesiąc ? Czyli ile mogłoby się średnio sprzedawać dziennie przy takiej bazie. Zastanawiam się, bo wiem, że teksty raczej nie sprzedają się szybko. I przepraszam, jeśli odpowiedź na moje pytania będzie zbyt trudna. Nie wiem czy powinienem tworzyć takie bazy dlatego pytam 🙂

   Odpowiedz
   • Jacek Waśkiel

    Pytanie faktycznie jest trudne, bo bardzo dużo zależy tu od popularności Twojego konta. Jeżeli są osoby, które już przyzwyczaiły się do Twoich tekstów i chcą z nich korzystać – sprzedaż pójdzie relatywnie szybko. Ponadto – zwiększenie bazy tekstów zwiększa też szanse sprzedaży.

    Jednak myślę, że dużo lepszym wyjściem jest uprzednie zbadanie rynku (czyli stwierdzenie, które teksty najlepiej Ci się sprzedają – np. poprzez stworzenie kilkunastu lub kilkudziesięciu w określonej kategorii) a następnie uzupełnianie tego, co zostanie sprzedane. 1000 tekstów, nawet preclowych, to całkiem dużo i ja raczej bym nie ryzykował 🙂

    Odpowiedz
 3. Arkadiusz

  Aktualnie rejestracja wstrzymana, jaka jest szansa, że w najbliższym czasie to się zmieni?

  Odpowiedz
  • Elik

   Myślę, że szansa jest spora. Niedługo będę miał więcej informacji – postaram się uzupełnić odpowiedź o konkretną datę.

   Odpowiedz
 4. Elik

  Otrzymałem informację, że administracja portalu wprowadza nowe funkcjonalności, w związku z czym czasowo wstrzymała rejestrację. Niestety nie napisali mi dokładnie, kiedy rejestracja zostanie włączona.

  Odpowiedz
 5. Aneta

  Właśnie rozpoczęłam swoją karierę jako copywriter na portalu textbookers. To, co mnie zniechęca, to fakt, że precli nie można sobie zarezerwować, trzeba je napisać od razu, szkoda. Pojawiają się nagle i równie szybko znikają 🙁 Stawki są kiepskie i to bardzo, trzeba trochę poświęcić czasu, by napisać tekst na 3000 słów. Zobaczymy jak będzie dalej, na razie czekam na akceptację pierwszego precla 🙂

  Odpowiedz
  • Jacek Waśkiel

   Stawki na Textbookers zwiększają się wraz z Twoją oceną – możesz rzucić okiem na wykres w treści posta. Startujesz z 4.00 w danej kategorii tekstu, na 6.00 jest kilkadziesiąt % więcej. Powodzenia 🙂

   Odpowiedz
 6. Ola

  Hej, wiesz może czemu nawet jeśli wyświetla się że jest np. 30 tekstów do realizacji gdy wchodzę w “realzuj zlecenia” nie ma ani jednego? Natomiast gdy spowrotem wchodzę na kokpit pokazuje się że jest 30 tekstów w moim typie. (Mam możliwość pisania- nie dostałam żadnej złej oceny)

  Odpowiedz
  • Jacek Waśkiel

   Hejka, sprawdź w ustawieniach konta Textbookers, czy masz zaznaczone (włączone) wszystkie kategorie tematyczne tekstów. Być może tu jest problem.

   Odpowiedz
 7. Nadia

  Właśnie planuję zacząć pracę z copywritingiem i bardzo dziękuję za rzetelne porady. Zastanawia mnie tylko, jak wygląda ta wypłata na tych portalach. Jeśli nie zleci się wypłaty środków przed końcem miesiąca to czy można to zrobić w następnym bez utrat pieniędzy?

  Odpowiedz
  • Jacek Waśkiel

   Oczywiście. Jeżeli nie zlecisz wypłaty, to stan Twojego konta jest zapisywany.

   Odpowiedz
 8. Nadia

  Witaj, mam jeszcze jedno pytanie, a raczej dwa.
  Nie wiesz może czy przy zakładaniu konta formularze można podpisać cyfrowo w pdf-ach i takie im odesłać? Czy na przykład Ty działasz na papierze czy jednak można zrobić to bez drukarki?
  I drugie pytanie: Czy przy rejestracji koniecznie trzeba podawać pesel i nr konta? Czy dopiero przy zleceniu wypłaty?

  Odpowiedz
  • Jacek Waśkiel

   1) Umowy drukuję, podpisuję i w mailu odsyłam portalowi jej zdjęcie lub skan. Nie przychodzi mi do głowy żaden pomysł jak przeprowadzić taką operację bez drukarki 🙂
   2) Pesel czasami tak (i dane o urzędzie skarbowym). Numer konta dopiero przy zlecaniu wypłaty

   Pozdrawiam

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą.

Aktualizacja: 6 lipca, 2021

Obraz przedstawiający okładkę darmowego e-booka o copywritingu.

Darmowy Poradnik

"Jak Zostać Copywriterem i Zarabiać Na Pisaniu"

Zapisz się na Newsletter, odbierz swój egzemplarz e-booka i już dziś zacznij zarabiać na pisaniu.

Sukces! Odbierz e-mail i kliknij w link potwierdzający zgłoszenie.