Textbookers – recenzja

Textbookers wzbudza u mnie duży sentyment. Napisałem tam swój pierwszy tekst SEO. Konstrukcja portalu sprawia, że jest to świetne miejsce na szlifowanie pisarskich umiejętności i naukę podstawowych zagadnień związanych z copywritingiem. Przeczytaj recenzję portalu i sprawdź, jak wygląda zarabianie na Textbookers.

Textbookers – początki

Pozytywne wrażenie wzbudza przejrzysty i elegancki layout. Strona, którą wykorzystuje copywriter jest czytelna i łatwa w nawigacji. Karierę rozpoczynasz od rejestracji konta. Podajesz niezbędne dane i piszesz swój pierwszy tekst próbny. Po jego akceptacji, uzyskasz dostęp do panelu tworzenia tekstów.

Obraz przedstawiający panel realizacji zleceń na portalu textbookers.

Na początku możesz realizować wyłącznie zlecenia na teksty preclowe. I tu pojawia się pierwszy problem. Żeby ruszyć dalej, musisz uzyskać pozytywną ocenę z kilku precli. Zlecenia na ten typ tekstów mogą pojawiać się nieregularnie. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość.

Textbookers – stawki

Aktualny poziom zarobków za 1000 zzs w dwóch najpopularniejszych kategoriach wygląda następująco:

Obraz przedstawiający aktualne zarobki za 1000 zzs tekstów na Textbookers.

 

Awans copywritera na Textbookers

Na portalu stale dostępnych jest kilkaset zleceń, jednak aby uzyskać do nich dostęp, najpierw musisz „awansować”. Gdy osiągniesz odpowiednią ocenę z tworzenia precli w opcji „ustawienia” wybierz zakładkę „dodaj typ tekstu” . Aby odblokować pozostałe kategorie, musisz stworzyć kolejne teksty próbne.

Warto się przyłożyć, bo ocena bywa dość surowa. Jeżeli tekst zostanie odrzucony, będziesz zmuszony poczekać 14 dni przed wysłaniem kolejnego. Najważniejsze jest tu zastosowanie prawidłowej edycji (zgodnie z zasadami pisania poszczególnych kategorii utworów). Tekst próbny powinien być ponadto spójny (tj. zawierać wstęp, rozwinięcie i zakończenie). Do dyspozycji masz tylko kilkaset znaków ze spacją. Dlatego liczy się każde zdanie.

Obejrzyj film, z którego dowiesz się jak odblokować tekst zapleczowy na Textbookers:

Zarabianie na Textbookers

Dużym plusem portalu jest licznik słów kluczowych w edytorze tekstu. Drobne litrówki i błędy zdarzają się bardzo często – szczególnie przy szybkim pisaniu precli. Licznik nie pozwoli Ci na wysłanie tekstu zawierającego błąd w słowie kluczowym.

Kolejną zaletą jest ujednolicenie zleceń. Nie spotkamy tu żadnych dziwnych wymysłów ze strony klienta. Po zakończeniu pracy przesyłamy tekst do moderacji. Następnie otrzymuje go zamawiający, a na nasze konto wpływa określona suma punktów. Wynagrodzenie jest zależne od średniej oceny w danej kategorii tekstu.

Obraz przedstawiający kurs pisania, który pomoże Ci zwiększyć zyski z Textbookers

Ile można zarobić na Textbookers

Po uzbieraniu 100 punktów (odpowiednik 100 zł) możesz zlecić wypłatę środków na swój rachunek bankowy.

Zastanawiasz się, czy to trudne? Obejrzyj film i przekonaj się, ile zajmie mi zarobienie 100 zł na tym portalu.

Od wypłacanej kwoty pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy. Dlatego ostateczny przelew będzie nieco mniejszy, niż stan naszego konta. Kiedyś na wypłatę z Textbookers trzeba było trochę poczekać. W październiku i listopadzie 2018 roku portal przeszedł szereg zmian, które wyeliminowały ten problem.

Stawki na Textbookers nie powalają na kolana. Za 1000 zzs tekstu preclowego, przy założeniu najlepszej oceny, otrzymamy tylko 1.57 zł. W przypadku innych tekstów też nie jest kolorowo. Sytuację ratują bonusy, które udzielane są za realizację mniej popularnych zleceń. Możemy również powalczyć o pozycję w rankingu. Dziesięć osób, które w danym miesiącu zarobiły najwięcej, otrzymuje niewielką premię. Najbardziej pracowici copywriterzy są w stanie zarobić tu około 2000 zł miesięcznie.

Textbookers to portal nastawiony na jakość. Pomimo pewnych wad, szczerze polecam go każdej osobie, która rozpoczyna przygodę z pisaniem. Pozwala nauczyć się cierpliwości i oferuje solidną podstawę do dalszego rozwoju. Opłacalność copywritingu polega, w dużej mierze, na dywersyfikacji. Dlatego nie powinno być to jedyne miejsce, które będziesz odwiedzał.

Wolisz sam decydować jakie teksty piszesz? Giełda Tekstów to portal dla Ciebie.

Sprawdź jak zacząć zarabiać na pisaniu tekstów.

Poznaj wymagania dotyczące tekstów preclowych.

Zarejestruj się na portalu Textbookers:

 

logo portalu textbookers

Autor: Jacek Waśkiel

Jacek „Elik” Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Materiały autora publikowane są również na kanale Youtube oraz w Anchor.fm.

Udostępnij ten post na

7 komentarzy

 1. Ostatnio zbyt często nie przestrzegają tych swoich 14 dni na wypłatę – to długi czas na realizację wypłaty, a im często to za mało.

  Opublikuj odpowiedź
  • Muszę powiedzieć, że tutaj wiele się zmieniło na plus. Swoją ostatnią wypłatę zleciłem 3 grudnia, a 4 grudnia już miałem przelew na koncie. Widać, że administracja zaczęła ostatnio mocno pracować nad niedociągnięciami.

   Opublikuj odpowiedź
 2. próbuję się tam zalogować – skąd mam wiedzieć, że mój pierwszy, logujacy tekst próbny oczekuje na weryfikację. Ja juz dwa wysłałam – i nie mam żadnego potwierdzenia, że oczekuje – tylko ciagle nowe okno z poleceniem wpisz tekst próbny wyskakuje. Nie wiem – jest jakiś czas na napisanie tego tekstu? Sesja się kończy? – czy trzeba czekać… może i elegancki layout ale ux cieniuśko… i nie ma do kogo napisać tam…

  Opublikuj odpowiedź
  • Hejka,
   Powinno być potwierdzenie takie, że tekst próbny został wysłany. Najprawdopodobniej sesja się kończy – też tak miałem przy tekstach próbnych. Trzeba napisać je w miarę szybko. Ale zawsze można zapytać obsługę portalu czy nie występuje jakiś błąd. Jeżeli o mnie chodzi to zawsze kontaktowałem się z nimi pod adresem biuro@textbookers.com .

   Opublikuj odpowiedź
 3. Aktualnie rejestracja wstrzymana, jaka jest szansa, że w najbliższym czasie to się zmieni?

  Opublikuj odpowiedź
  • Myślę, że szansa jest spora. Niedługo będę miał więcej informacji – postaram się uzupełnić odpowiedź o konkretną datę.

   Opublikuj odpowiedź
 4. Otrzymałem informację, że administracja portalu wprowadza nowe funkcjonalności, w związku z czym czasowo wstrzymała rejestrację. Niestety nie napisali mi dokładnie, kiedy rejestracja zostanie włączona.

  Opublikuj odpowiedź

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Darmowy Poradnik

"Jak Zacząć Zarabiać Na Pisaniu w 30 Minut"

Zapisz się na Newsletter, odbierz swój egzemplarz e-booka i już dziś zacznij zarabiać na pisaniu.

Sukces! Odbierz e-mail i kliknij w link potwierdzający zgłoszenie.

Pin It on Pinterest