Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Tajemnica sukcesu treści internetowej

utworzone przez | sty 14, 2023 | Zarabianie Na Blogu | 0 komentarzy

Chcesz rozkręcić swojego bloga lub stronę firmową? Zastanawiasz się, co zrobić, aby dotrzeć do szerokiego grona czytelników? Poznaj największą tajemnicę sukcesu treści internetowej i rozwiń swój biznes online.

Tajemnica sukcesu treści internetowej

Kompletny Kurs Pisania Tekstów Internetowych | Rozpocznij Karierę Copywritera | Certyfikat

👉Twój kod rabatowy: RGF7C

Obraz przedstawiający, jak wygląda kurs copywritingu.

Jeżeli prowadzisz jakąkolwiek stronę internetową, na pewno zależy Ci na tym, aby odwiedzało ją jak najwięcej użytkowników. W końcu stworzyłeś ją w określonym celu. Zależy Ci na tym, aby dotrzeć ze swoją twórczością do możliwie szerokiego grona czytelników, dzielić się swoimi spostrzeżeniami, opiniami, wiedzą lub po prostu – pozyskiwać nowych klientów.

Na pewno słyszałeś też mnóstwo historii osób, które za pośrednictwem działalności w internecie błyskawicznie dorobiły się pokaźnego majątku. Mam tu na myśli tych wszystkich blogerów, influencerów oraz właścicieli sklepów internetowych, których nazwiska nieustannie spotykasz w sieci, jako dowód na to, że zarabianie online to świetny pomysł.

Fundamenty sukcesu treści internetowej

Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na dwa ważne zagadnienia w tym obszarze. Po pierwsze – jak myślisz, co sprawiło, że akurat te osoby odniosły tak spektakularny sukces? Po drugie – dlaczego katalog tych nazwisk wydaje się być zamknięty. Dlaczego wciąż wykorzystywany jest przykład, dajmy na to, Szafrańskiego? Czy naprawdę, w skali całego kraju, przez niemal dekadę nie pojawiła się osoba, która miałaby coś ciekawego do powiedzenia w temacie finansów osobistych i byłaby w stanie zrobić to samo co on?

Jestem całkowicie przekonany, że taka osoba się pojawiła. Jednak zdradzę Ci też największą tajemnicę sukcesu treści internetowej – kiedyś było po prostu łatwiej.

Musisz mieć świadomość, że rynek e-commerce staje się coraz bardziej konkurencyjny. Dziś nie wystarczy już napisać byle jaki artykuł lub nagrać filmik telefonem komórkowym, by Google, wobec braku alternatyw, skierował na Twoją stronę setki tysięcy użytkowników. Dziś biznes w sieci stał się po prostu modny. Osiągnięcie wysokiej pozycji w niemal każdym słowie kluczowym związane jest z koniecznością pokonania większej lub mniejszej konkurencji.

Wszyscy już też doskonale wiedzą, że reklama w Google lub na Facebooku jest skuteczna. A warto przy tym wspomnieć, że te platformy ustalają stawki reklamowe na zasadach aukcji. Jednym słowem – więcej zainteresowanych to również wyższe ceny za kliknięcia.

Jak rozwijać biznes online

Trudniejsze pozyskiwanie ruchu organicznego oraz ruchu reklamowego podnosi poprzeczkę przed każdą osobą, która zamierza prowadzić biznes w sieci. Ale mam też dla Ciebie dobrą wiadomość.

Sukces w tym obszarze wciąż jest możliwy. Wymaga tylko zdecydowanie większej wiedzy i zaangażowania. Z jednej strony mamy nieco trudniej, niż nasi poprzednicy, ale mamy też trochę łatwiej, niż osoby, które postanowią rozkręcić swój internetowy biznes po nas.

Najważniejszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę to poziom Twoich treści. Bez różnicy, czy piszesz teksty, nagrywasz filmy lub tworzysz podcasty. Konkurencja przyzwyczaja odbiorców do coraz wyższego poziomu. Jeżeli zastanawiasz się, jak tworzyć angażujące treści tekstowe – sprawdź mój kurs copywritingu.

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Dowiedz się więcej 👉 o mnie.

Aktualizacja: 14 stycznia, 2023