Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Jak szybko zarobić

utworzone przez | sty 13, 2023 | Praca w Domu | 0 komentarzy

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Zastanawiasz się jak szybko poprawić swój budżet? Głowa do góry! Na szczęście żyjesz w 21. wieku. W internecie jesteś w stanie bez problemu zarobić od 100 zł do 1000 zł miesięcznie. I to bez wielkich inwestycji albo wyrzeczeń. Przekonaj się, jak szybko zarobić bez wychodzenia z domu.

Sposoby na szybkie zarabianie pieniędzy

Jeżeli to nie jest Twój pierwszy dzień w internecie, na pewno spotkałeś już oferty „magicznej” pracy online 🙄

Mowa tu o wszystkich tych zajęciach, które błyskawicznie, bez wysiłku i specjalistycznych umiejętności mają zapewnić Ci kilka lub kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Takich sposobów tu nie znajdziesz.

Z resztą nie tylko tutaj, bo takie sposoby po prostu nie istnieją 😐

Dam Ci dobrą radę – jeżeli w trakcie swoich poszukiwań trafisz na takie oferty, od razu sobie je daruj.

Pośredniczenie w inwestycjach w kryptowaluty, systemy sprzedaży MLM, podejrzana aktywność w sieci (np. płatne klikanie w reklamy, instalowanie niechcianego oprogramowania albo zakładanie kont na portalach). To najczęściej zwykłe oszustwo.

Celem twórców takich ogłoszeń jest wyłudzenie Twoich pieniędzy lub danych osobowych.

Uwierz mi, gdyby istniał sposób szybkiego zarabiania dużych pieniędzy bez wysiłku, wszyscy zapomnieliby o problemach finansowych.

Jeżeli na to się nastawiasz, możesz równie dobrze przestać czytać ten artykuł.

Zatem co znajdziesz w tym artykule?

Mnóstwo inspiracji i pomysłów, które pomogą Ci zorganizować szybki, bezpieczny i stabilny dodatkowy dochód online. Zaczynajmy! 😎

Szybkie zarabianie w internecie lista sposobów

Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych sposobów na szybkie zarabianie w internecie. Zaczniemy od omówienia tych, do których nie potrzebujesz żadnej wiedzy i specjalnych umiejętności. Naturalnie – w tym wypadku wynagrodzenie raczej nie zachwyca.

Jednak z każdym kolejnym punktem będziemy podnosić poprzeczkę, tak abyś przekonał się, że zawodowa aktywność w sieci ma ogromny sens i może na zawsze zmienić Twoje życie finansowe.

Sprawdzone sposoby na szybkie zarabianie w internecie to:

  1. Płatne wypełnianie ankiet
  2. Testowanie produktów
  3. Zarabianie na programach partnerskich
  4. Pisanie tekstów na zlecenie (copywriting)
  5. Zarabianie na tworzeniu grafiki
  6. Zarabianie na swoim hobby
  7. Zarabianie na korepetycjach online
  8. Prowadzenie bloga / profilu w social media
  9. Dropshiping

Pamiętaj, że nie każdy sposób zarabiania będzie pasował do Twoich cech charakteru oraz predyspozycji. Przeczytaj o każdym z nich, tak aby wybrać ten najlepszy dla Ciebie.

1. Zarabianie na wypełnianiu ankiet

To jeden z najstarszych oraz najprostszych sposobów zarabiania online.

Przede wszystkim dlatego, że nie wymaga żadnej fachowej wiedzy i umiejętności.

W tym wypadku rejestrujesz się na wybranym portalu, a następnie bierzesz udział w badaniach konsumentów, które zlecają wybrane firmy.

Kluczem do sukcesu na tym gruncie jest oczywiście odpowiedni wybór portali.

Zwróć uwagę, że nie wszystkie z nich wypłacają wynagrodzenie w formie gotówki. Czasami spotkasz się też z wynagrodzeniem w postaci bonów lub kart upominkowych do firm, w których badaniu uczestniczysz.

Dokładnie przeczytaj regulamin portalu oraz zasady każdego dostępnego badania.

Rejestracja na portalach umożliwiających zarabianie na wypełnianiu ankiet jest bezpłatna, a niektóre z nich umożliwiają pracę osobom już od 13 roku życia. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „płatne ankiety”. Błyskawicznie znajdziesz ich co najmniej kilka.

Praca na kilku portalach równocześnie to nie głupi pomysł – przede wszystkim dlatego, że uzyskujesz dostęp do większej ilości ankiet. Im więcej ankiet wypełnisz, tym więcej zarobisz.

Jak widzisz, cały proces jest dość prosty. Zatem trudno oczekiwać wysokiego wynagrodzenia.

Wiele zależy tu od Twojej sumienności i systematyczności.

💰 Działając w ten sposób zarobisz od około 100 zł do kilkuset złotych miesięcznie 💰

2. Testowanie produktów

To kolejny sposób łatwego zarabiania online.

W tej kategorii znajdziesz przede wszystkim oferty testowania produktów fizycznych – takich jak kosmetyki, elektronika, zabawki albo gadżety reklamowe.

Warto jednak zwrócić też uwagę na testowanie produktów finansowych (tzw. zarabianie na promocjach bankowych). W tym wypadku Twoim celem jest rejestracja w wybranej instytucji finansowej i przetestowanie ich produktu, na przykład konta bankowego.

Większość podmiotów oprócz rejestracji wymaga wykonania kilku prostych dodatkowych zadań, takich jak dokonanie płatności kartą lub przelewu internetowego. Więcej informacji o tym sposobie zarabiania znajdziesz w artykule testowanie produktów.

💰Testowanie produktów zapewnia najczęściej wynagrodzenie w przedziale od około 300 do około 1000 zł miesięcznie 💰

3. Zarabianie na programach partnerskich

Jesteś aktywny w sieci? Masz dużo znajomych w social media lub popularne konto na forum internetowym? Kolejnym szybkim sposobem na zarabianie pieniędzy jest udział w programach partnerskich.

W tym wypadku otrzymujesz pieniądze za każdym razem, gdy inna osoba kliknie w Twój link i dokona zakupu wybranego produktu.

Istnieją różne warianty zarabiania w ten sposób. Niektóre z nich wymagają posiadania własnej strony internetowej, czasami lepiej sprawdzi się lista adresów e-mail lub po prostu – aktywność w mediach społecznościowych.

Liczba produktów, które możesz promować w ten sposób jest ogromna. Od artykułów spożywczych, poprzez elektronikę, kosmetyki, meble aż po ubezpieczenia i konta bankowe.

Odpowiednio wykorzystany link partnerski zapewni Ci dochód pasywny. Za każdym razem, gdy ktoś znajdzie go w sieci i z niego skorzysta, na Twoim koncie pojawią się pieniądze.

Poniżej znajdziesz kilka linków do najbardziej popularnych programów partnerskich w Polsce:

💰 W tym wypadku możesz zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie – wszystko zależy od Twoich zasięgów i liczby osób, które przekonasz do zakupu 💰

4. Pisanie tekstów na zlecenie (copywriting)

Jeżeli umiesz czytać, z dużym prawdopodobieństwem umiesz również pisać 😉

I to całkowicie wystarczy, aby zacząć zarabianie w ten sposób. Owszem – aby zostać dobrym copywriterem potrzebujesz mnóstwa wiedzy i doświadczenia. Jednak start w tym zawodzie jest niesamowicie łatwy.

Podstawowe teksty tworzone przez internetowych copywriterów (tzw. teksty SEO) są przeznaczone do wykorzystania przez wyszukiwarki i nie przeczyta ich żadna żywa osoba. Dlatego będziesz miał mnóstwo okazji do szlifowania swoich umiejętności i nabrania pisarskiej pewności siebie.

Wystarczy, że zarejestrujesz się na jednym z portali pośredniczących w realizacji zleceń na teksty i rozpoczniesz pisanie. Portale, które warto sprawdzić to:

Natomiast tu znajdziesz 👉 darmowy poradnik copywritera, który krok po kroku wprowadzi Cię w najważniejsze zagadnienia zawodu i pozwoli Ci rozpocząć karierę.

💰 Początkujący copywriter, pracując dorywczo, zarabia w przedziale od 500 zł do 2000 zł miesięcznie 💰

Jeżeli potrafisz pisać w języku obcym, śmiało możesz tę kwotę pomnożyć przez 2.

👉 Opanuj Potęgę Słów | Kurs Copywritingu Od Podstaw | CertyfikatObraz przedstawiający, jak wygląda kurs copywritingu.

5. Zarabianie na tworzeniu grafiki

Masz uzdolnienia artystyczne? To coś dla Ciebie. W sieci znajdziesz mnóstwo okazji do zarobienia na tworzeniu reklam, infografik, banerów i obrazków do social media.

Na początku nie potrzebujesz do tego żadnego specjalistycznego oprogramowania. Wystarczy jedna z darmowych aplikacji dostępnych online – np. Canva.

Zlecenia dotyczące tworzenia grafiki znajdziesz np. na portalu useme.eu.

Wynagrodzenie początkującego grafika freelancera jest analogiczne do początkującego twórcy tekstów.

💰 W tym wypadku również możesz liczyć na 500 zł – 2000 zł miesięcznie 💰

6. Zarabianie na swoim hobby

Znasz to powiedzenie, że osoba która zawodowo zajmuje się swoim hobby nie przepracuje w życiu ani jednego dnia?

Uwierz mi, każde hobby da się zamienić w pieniądze, wystarczy tylko poszukać odpowiedniego sposobu.

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się np. zarabianie na fotografii. I to nie w wymiarze prowadzenia profesjonalnego studia lub obsługi wesel i innych wydarzeń.

Możesz umieścić i sprzedawać swoje zdjęcia na jednym ze stocków. W tym wypadku otrzymasz wynagrodzenie za każdym razem, gdy ktoś zdecyduje się je kupić i wykorzystać np. na swojej stronie internetowej.

To samo zdjęcie możesz sprzedawać w nieskończoność.

Jeżeli umieścisz tam kilkadziesiąt albo kilkaset przemyślanych zdjęć – zyski z Twojego hobby mogą szybko zacząć zbliżać się do zysków z etatu.

To samo dotyczy pasjonatów sportu, którzy w internecie sprzedają swoje diety lub programy treningowe. Możesz sprzedawać szkolenia (osobiste lub online) oraz poradniki.

💰 W ten sposób bez problemu zarobisz około 1000 zł miesięcznie 💰

7. Zarabianie na korepetycjach online

To propozycja dla wszystkich osób z doświadczeniem dydaktycznym lub wiedzą, dotyczącą popularnych przedmiotów szkolnych. W dobie nauczania zdalnego, udzielanie korepetycji online to świetny sposób na dodatkowy zarobek. Twoi potencjalni klienci są przyzwyczajeni do nauki przed ekranem komputera.

Cały proces nauczania odbywa się z wykorzystaniem popularnych komunikatorów (np. Skype, Zoom itd.).

Do działania w ten sposób potrzebujesz tylko ogłoszenia na wybranym portalu (lokalnym lub ogólnopolskim). Możesz zastanowić się również nad płatną opcją – kilkadziesiąt złotych wydanych na ogłoszenie może zwrócić się błyskawicznie.

💰 Zdalni korepytatorzy zarabiają najczęściej w przedziale od 50 do 100 złotych za pojedynczą lekcję (45 minut) 💰

8. Prowadzenie bloga lub profilu w social media

Zadbany blog albo profil w social media to prawdziwa maszynka do zarabiania pieniędzy.

Wystarczy, że wybierzesz popularny temat i zaczniesz tworzyć treści interesujące dla Twoich odbiorców. Następnie możesz zamienić ich wizyty na Twojej stronie lub profilu w zyski z wyświetlania reklam, programów partnerskich lub sprzedaży swoich produktów.

Niestety nie jest to proste zadanie.

Jak zapewne się domyślasz, nie jesteśmy pierwszymi osobami, które wpadły na pomysł, że można zarabiać w ten sposób. Wobec tego musisz spodziewać się ogromnej konkurencji.

Do prowadzenia dobrego bloga lub profilu w social media potrzebujesz mnóstwa wiedzy i umiejętności. Musisz trzymać rękę na pulsie i np. reagować na zmiany w algorytmach, które pomogą Ci docierać do szerszego grona odbiorców.

Na szczęście ten wysiłek się opłaca.

💰 Prowadząc bloga lub popularny profil w social media bez problemu zarobisz od około 2000 zł do około 5000 zł miesięcznie 💰

👉 Załóż Opłacalnego Bloga | Kurs Zarabiania Na Blogu Od PodstawObraz przedstawiający, jak wygląda kurs zarabiania na blogu.

9. Zarabianie na dropshipingu

To żadna tajemnica, że w sieci najlepiej zarabia się na prowadzeniu sklepu. Jednak tutaj poprzeczka jest zawieszona już dość wysoko. Potrzebujesz zarówno wiedzy, jak i pieniędzy na inwestycje.

Rozwiązaniem tego problemu może być dropshiping.

Dropshiping umożliwia Ci prowadzenie sklepu internetowego bez magazynu, towaru, skomplikowanego zaplecza, a czasami nawet bez własnej strony internetowej.

Skupiasz się wyłącznie na marketingu. W ten sposób oszczędzasz na założeniu działalności (koszt założenia sklepu internetowego to obecnie co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych).

Twoim zadaniem jest tylko pozyskiwanie klientów. Cała dalsza procedura Cię nie interesuje. Nie martwisz się dostawą, zaopatrzeniem sklepu czy zwrotami.

Nie oznacza to wcale, że jest to łatwe zadanie. Pozyskiwanie klientów w internecie wymaga specyficznych umiejętności i niejednokrotnie inwestycji (np. w pozycjonowanie lub reklamę). Ponadto udział w platformach dropshipingowych związany jest z różnego rodzaju opłatami i prowizjami.

💰Nie zmienia to faktu, że specjaliści od dropshipingu zarabiają kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie💰

Jak wybrać dobry sposób na szybkie zarabianie pieniędzy

Pamiętaj, że pośpiech i zarabianie pieniędzy raczej nie idą ze sobą w parze.

Jednak im szybciej zaczniesz, tym szybciej zobaczysz efekty. Wybierz sposób zarabiania, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i po prostu spróbuj.

Coraz więcej naszej codziennej aktywności przenosi się do sieci i zarabianie nie stanowi tu wyjątku.

Każda chwila, którą poświęcisz na naukę sposobów zarabiania online przyniesie Ci korzyści.

Być może nie trafisz „w dziesiątkę” za pierwszym razem, ale umiejętność generowania zysków bez wychodzenia z domu na pewno Ci się przyda. Nawet jeżeli potraktujesz to wyłącznie w kategoriach pracy dodatkowej lub dorywczej. Przekonasz się, że zarobienie kilkuset złotych w internecie to nic trudnego i zdecydowanie poprawisz swoje bezpieczeństwo finansowe.

Mnóstwo przydatnych informacji znajdziesz też w artykule jak zarabiać w internecie.

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Dowiedz się więcej 👉 o mnie.

Aktualizacja: 13 stycznia, 2023