Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Ile trwa nauka copywritingu

utworzone przez | sty 12, 2023 | Copywriter - Jak Zacząć | 0 komentarzy

Zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu upłynie, zanim nauczysz się copywritingu? Ile tekstów musisz stworzyć, aby zostać profesjonalnym copywriterem? Sprawdź, ile zajmuje nauka copywritingu i dowiedz się, jak przyspieszyć ten proces.

Ile zajmuje nauka copywritingu

Nie Marnuj Czasu Na Naukę Metodą Prób i Błędów | Kurs Copywritingu Od Podstaw | Certyfikat

👉Twój kod rabatowy: RGF7C

Obraz przedstawiający, jak wygląda kurs copywritingu.

Owszem – jeżeli uważnie oglądałeś poprzednie filmy, doskonale już wiesz, że podstawy tego zawodu można opanować w kilka lub kilkanaście godzin. Jednak ile czasu upłynie, zanim faktycznie stwierdzisz, że Twoje teksty funkcjonalne są naprawdę dobre?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Bestsellerowy amerykański autor Malcolm Gladwell, w swojej książce „Poza Schematem”, udowadniał, że potrzebujemy około 10 000 godzin treningu do osiągnięcia biegłości w wybranej dziedzinie życia. Zakładając, że pożądaną umiejętnością będziesz zajmował się „etatowo” – czyli 40 godzin w tygodniu – zajmie Ci to około pięciu lat.

Nauka copywritingu od podstaw

Jeżeli o mnie chodzi – pracuje głównie przy tworzeniu artykułów na strony internetowe. Poważniejsze postępy zauważyłem gdzieś w okolicach setnego. Co przekłada się na około 50 000 słów. Myślę, że z Tobą będzie podobnie.

Teraz dość krytycznie spoglądam na swoje pierwsze utwory. Chociaż, gdy zaczynałem, moja twórczość całkiem mi się podobała. I z biegiem czasu dochodzę do wniosku, że to było najważniejsze.

Musisz mieć świadomość, że każdy popełnia błędy. Każdemu zdarza się też nienajlepsza publikacja.

Poważni ludzie doskonale o tym wiedzą. I uwierz mi – nie marnują swojego cennego czasu na wylewanie pomyj w komentarzach pod artykułem lub w mediach społecznościowych.

Pomimo tego, na początku swojej pisarskiej przygody, będziesz mocno narażony na hejt oraz krytykę – mniej lub bardziej uzasadnioną. Kompletnie się tym nie przejmuj. Trzeba to po prostu przetrwać i dalej „robić swoje”. Niestety – nie nauczysz się niczego, pisząc wyłącznie „do szuflady”. Publikacja to konieczność.

Arystoteles stwierdził kiedyś, że wszyscy jesteśmy tylko tym, co w życiu powtarzamy. Dlatego Twoje zajęcie musi sprawiać Ci radość. W takich okolicznościach przestaje być istotne, czy biegłość osiągniesz po 3, 5 lub 10 latach. Bo po drodze do „wielkiego sukcesu” znajduje się mnóstwo małych zwycięstw, które będą cieszyć Cię na co dzień.

Przeczytaj poradnik copywritera i rozpocznij swoją przygodę z pisaniem.

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Dowiedz się więcej 👉 o mnie.

Aktualizacja: 12 stycznia, 2023