Praca zdalna – jak poprawić swój budżet

Zastanawiasz się jak poprawić swój budżet? Interesuje Cię uczciwa praca zdalna w Internecie? Jesteś osobą kreatywną i nie odrzuca Cię na samą myśl o napisaniu kilku zdań na klawiaturze? Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Przeczytaj artykuł, poznaj 170 pomysłów na atrakcyjne teksty i dowiedz się jak zacząć zarabiać w domu.

Praca zdalna opinie

Spójrzmy prawdzie w oczy – praca zdalna nie ma najlepszego PR. Historie o osobach, które bez wysiłku dorobiły się majątku w sieci, są pożywką dla wszelkiego rodzaju oszustów. Klikanie w reklamy? Wypełnianie ankiet? Biuro wirtualne? To szybsza droga do utraty danych osobowych, niż zarobienia konkretnych pieniędzy.

praca zdalna i wątpliwości

Przez to wiele osób z dystansem podchodzi do pracy w sieci. Nie zawsze słusznie. Kluczem do prawidłowego poruszania się w zagadnieniach zarabiania przez internet, jest świadomość, że “praca zdalna” to nadal praca.

Praca w domu, podobnie jak każda inna, wymaga wysiłku i zaangażowania. Jednak przynosi też wymierne korzyści.

Praca zdalna pisanie tekstów na strony internetowe

Na tej stronie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, aby już dziś rozpocząć karierę jako copywriter i zarobić pierwsze pieniądze na pisaniu. Kompletnie za darmo.

Praca copywritera polega na tworzeniu zawartości stron internetowych. Istnieje możliwość sprzedaży tekstów na każdy temat. Bez różnicy kim jesteś z zawodu lub wykształcenia – możesz wykorzystać swoją wiedzę i zacząć na niej zarabiać.

Rynek SEO przeżywa dynamiczny rozwój i potrzebuje coraz więcej zdolnych copywriterów.

Czytając wpisy na moim blogu, poznasz podstawy pozycjonowania stron internetowych i content marketingu. Nauczysz się tworzyć proste teksty preclowe i skomplikowane artykuły.

Sprawdź, jak wygląda praktyczna strona zarabiania w domu. Obejrzyj film i przekonaj się, ile zajmie mi zarobienie 100 zł w internecie.

Praca zdalna zarobki

Jako początkujący copywriter, pisząc godzinę dziennie, możesz liczyć na zarobki w skali 500 zł miesięcznie. Jeżeli zechcesz poświęcić pisaniu więcej czasu – górna granica praktycznie nie istnieje. W tej pracy wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Sam wybierasz jakie zlecenia chcesz realizować, ile czasu poświęcasz na pisanie i w jakiej kategorii tematycznej będziesz się poruszać.

Jesteś gotowy? Zacznij zarabiać już dziś.

W Internecie funkcjonują dziesiątki opinii o tym, jak ciężkie są początki zarabiania na pisaniu. I faktycznie, jeżeli nie będziesz inwestować w siebie – nigdy nie wybijesz się ponad poziom „artykułów za 10 zł”. Pozostanie Ci narzekanie na konkurencję i „odmóżdzający” charakter podstawowych tekstów.

Copywriter może zarabiać bardzo dobrze.

praca zdalna jak zacząć

Połączenie umiejętności pisania tekstów SEO, tworzenia stron internetowych i content marketingu może przynosić pięciocyfrowe kwoty miesięcznie. Jeżeli faktycznie zainteresujesz się tymi zagadnieniami, wybicie się ponad konkurencję to kwestia dwóch-trzech miesięcy. Wtedy to nie Ty szukasz zleceń, a zlecenia zaczynają szukać Ciebie.

Praca zdalna copywriter

Zapraszam do wpisu – Poradnik Copywritera – gdzie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, żeby zacząć zarabiać.

Gdy już przekonasz się, że zarabianie na pisaniu jest możliwe i opłacalne, skorzystaj z Kursu Pisania – który pomoże Ci pokonać konkurencję i maksymalnie wykorzystać proces wdrażania się do pracy.

praca zdalna praktyczny kurs

Praca zdalna co to?

Praca zdalna to specyficzna forma zatrudnienia, która łączy ze sobą wszystkie wady i zalety wolności. W tym wypadku sami jesteśmy sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Nikt nie powie nam jakie zlecenia mamy wybierać i w którym kierunku się rozwijać.

Sami określamy ile czasu chcemy poświęcić pracy i gdzie (fizycznie) będziemy ją wykonywać. Nasze wynagrodzenie zależy wyłącznie od  umiejętności i zaangażowania.

Praca zdalna na czym polega

Praca zdalna polega na wykonywaniu czynności zarobkowych na odległość. Oznacza to, że nigdy nie zobaczysz swojego pracodawcy (uff 😉 ). Do pracy zdalnej potrzebujesz komputera z dostępem do Internetu oraz rachunku bankowego (wynagrodzenie otrzymujesz wyłącznie w formie bezgotówkowej).

Praca zdalna czy to legalne?

czy praca zdalna jest legalna

Do pracy zdalnej stosuje się te same przepisy, co do wszystkich innych form zatrudnienia. Tak samo zawiera się umowy i odprowadza podatki. Praca przez Internet jest całkowicie legalna.

Paradoksalnie – większą szansę na trafienie do „szarej strefy” mają osoby wykonujące pracę klasyczną. W przypadku pracy zdalnej wszystkie rozliczenia odbywają się w sposób bezgotówkowy, dlatego jest mniej miejsca na kombinowanie.

Praca zdalna jaka umowa?

Pracując zdalnie nie musisz zakładać własnej działalności gospodarczej. Pracę wykonujesz w formie umowy o dzieło z przekazaniem praw autorskich. Taką umowę możesz bez problemu zawrzeć jako osoba fizyczna.

Wszystkie dokumenty wystawiane są w formie elektronicznej. W przypadku pisania tekstów dla dużych portali – sprawy podatkowe załatwi za Ciebie „pracodawca”, a odpowiednią umowę zawrzesz online. Pod koniec roku podatkowego otrzymasz na skrzynkę mailową PIT.

Praca zdalna etat , pół-etatu, czy dorywczo?

Większość osób rozpoczynających pracę zdalną traktuje ją wyłącznie w kategorii zajęcia dodatkowego. To bardzo bezpieczne wyjście. W pierwszej kolejności należy przekonać się, czy taka forma zarabiania w ogóle nam odpowiada.

Nie musimy poświęcać się całkowicie pracy w sieci. Natomiast pozyskanie umiejętności, która będzie w stanie zapewnić kilkaset złotych dodatkowego dochodu miesięcznie, zawsze jest opłacalne.

Z biegiem czasu okazuje się, że praca zdalna może konkurować z innymi formami zatrudnienia. Wielu nowych freelancerów odchodzi od etatu stopniowo. To świetne rozwiązanie dla osób, które zaczynają dostrzegać zalety takiego sposobu życia.

Ostateczną formą pracy zdalnej jest całkowite przejście na freelancing. Forma prawna wykonywanych czynności zależy tu od charakteru biznesu, który prowadzimy. W przypadku pisania na zlecenie możemy sprawnie funkcjonować bez działalności gospodarczej, opierając się na pomocy pośredników (np. portalu useme.eu – wystawianie faktur).

Praca zdalna plusy

Największym plusem pracy zdalnej jest to, że można ją wykonywać z każdego miejsca na ziemi. Dlatego taką formą pracy zainteresowane są osoby, które z różnych powodów muszą zostać w domu lub dostosować swój plan dnia do innych okoliczności.

Pracując zdalnie nie jesteśmy zależni od lokalnej koniunktury. Nie interesuje nas poziom bezrobocia i trudności w dojeździe do pracy. Zarabiając przez Internet, możemy wybrać życie w miejscu z niższymi kosztami utrzymania.

W teorii nie mamy również szefa. W rzeczywistości jest inaczej, bo sami musimy zostać swoim szefem. Praca zdalna to aktywność dla osób zdyscyplinowanych. W każdym razie – jeżeli nie mamy problemów natury psychicznej – z takim szefem się nie pokłócimy 😉 Ponadto istnieje dużo mniejsza szansa, że wylecimy z pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o blaskach i cieniach pracy zdalnej – przeczytaj artykuł o Gig Economy

Praca zdalna minusy

Podstawowe minusy pracy zdalnej to nieprzewidywalność dochodów oraz spora konkurencja na początku kariery.

Pracując jako freelancer, żyjemy od zlecenia do zlecenia. Jeżeli ktokolwiek myśli poważniej o pracy zdalnej, konieczna jest dywersyfikacja źródeł dochodu. Będą miesiące, w których pojawią się setki interesujących zleceń. Zdarzyć się też może, że nie pojawi się ani jedno.

Wejście na rynek pracy w Internecie jest proste i tanie. Dlatego dość szybko zacznie nam dokuczać konkurencja. Jednak im dalej będziemy zagłębiać się w wybraną niszę, tym mniej oponentów spotkamy.

Praca zdalna jak zacząć

Na początku przygody z zarabianiem w sieci odradzałbym korzystanie z serwisów z ogłoszeniami. Aby sprawnie się na nich poruszać, musimy mieć podstawową wiedzę o rynku i wycenie swojej twórczości.

Wszystkiego na temat form sprzedaży tekstów dowiesz się tutaj.

Pierwsze kroki warto stawiać na portalach pośredniczących w realizacji zleceń. Skupimy się na pracy, a nie na bezproduktywnych negocjacjach.

Pomysły na teksty dla każdego

Jak korzystać z listy:

 • Tworzenie zawartości stron internetowych opiera się na wykorzystaniu wiedzy. Przeczytaj przykładowe tematy tekstów, które sprzedałem w poszczególnych kategoriach. Przekonaj się, że też posiadasz informacje, za które ktoś będzie gotowy zapłacić i znajdź swoją inspirację.
 • Wszystkie tematy zostały już wykorzystane, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mocno się nimi „zainspirował” 😉
 • Jeżeli zechcesz napisać i sprzedać podobny tekst – wykorzystaj Giełdę Tekstów.

Pisanie tekstów – praca zdalna podatkowa

praca zdalna pisanie tekstów na tematy podatkowe

Pracowałeś kiedyś w biurze rachunkowym, a może kształcisz się w tym kierunku? Wszystkie zagadnienia związane z podatkami to świetny materiał na teksty SEO.

Pomysły na teksty:

 • Kto musi składać JPK?
 • Jak korzystnie zatrudnić pracownika
 • 7 problemów, których nie rozwiążesz bez księgowego
 • Dlaczego księgowość nie musi być nudna.
 • 3 strony internetowe, które musi znać każdy księgowy
 • Podatek VAT – kiedy trzeba go płacić?
 • Kontrola Skarbowa – co robić
 • Co to jest faktura?
 • Skuteczne kursy księgowości Warszawa
 • Księgowość – fakty i mity

Pisanie tekstów – praca zdalna dla studenta

pisanie tekstów w internecie - praca zdalna dla studenta

Jeżeli studiujesz, możesz zarabiać bardzo dobre pieniądze na pisaniu. Prawdopodobnie jesteś w dyspozycji dwóch niezwykle pomocnych do tego czynników – czasu i inspiracji.

Pomysły na teksty:

 • 5 sprawdzonych sposobów na kaca
 • 3 kierunki studiów po których najłatwiej znaleźć pracę
 • Czy sesja zawsze musi być koszmarem?
 • Jak dogadać się ze współlokatorem
 • 7 startupów które Cie zainspirują
 • Jak studiować dziennie i pracować
 • 3 Wykłady TED które zmienią Twoje spojrzenie na świat
 • Erasmus – wielka szansa czy strata czasu
 • Czy kredyt studencki musi być koszmarem
 • Jak zrobić niesamowitą prezentację w Power Poincie

Pisanie tekstów – praca zdalna dla mam

pisanie to świetna praca zdalna dla mam

Urlop macierzyński nie musi oznaczać końca aktywności zawodowej. Wiele młodych mam zarabia przez dzielenie się swoimi doświadczeniami parentingowymi. Tworząc teksty, możesz sama zdecydować kiedy i gdzie pracujesz, dlatego bez problemu pogodzisz to z innymi obowiązkami.

Pomysły na teksty:

 • Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w sieci?
 • Szczepionka – przyjaciel czy wróg
 • Jaki wózek dziecięcy do 1500 zł?
 • Czy dziecko musi chorować w przedszkolu?
 • Jak ocenić czy dziecko jest otyłe
 • 10 zajęć pozalekcyjnych które Twoje dziecko pokocha
 • Czy pozwalać dziecku grać na tablecie
 • Co zrobić ze starymi ubrankami
 • 7 sposobów na zdrowy sen niemowlaka
 • Jak wychować trojaczki i nie zwariować

Pisanie tekstów – kategoria nieruchomości

praca zdalna pisanie tekstów w kategorii nieruchmości

Nieruchomości sprzedają się wyśmienicie. Podobnie teksty SEO w tej kategorii. Na rynku funkcjonują dziesiątki biur nieruchomości, które prowadzą stałą walkę o pozycję w rankingu wyszukań. Podziel się swoimi doświadczeniami i sprzedaj im teksty.

Pomysły na teksty:

 • Czy warto inwestować w starą nieruchomość?
 • Jak dobrze wybrać nieruchomość?
 • Czy warto kupić nieruchomość pod wynajem?
 • Czy administrowanie nieruchomością musi być drogie?
 • Kto może otrzymać mieszkanie komunalne?
 • Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z hipoteką
 • Agencja nieruchomości – czy warto?
 • Gdzie szukać ogłoszeń o nieruchomościach
 • Licytacja komornicza – szansa czy zagróżenie?
 • Na co zwrócić uwagę kupując nieruchomość?

Pisanie tekstów – praca zdalna dla grafika

pisanie tekstów to dobra praca również dla grafika

Firmy funkcjonujące w sieci potrzebują zarówno grafiki jak i tekstu. W zależności od koniunktury, możesz balansować pomiędzy tymi zagadnieniami.

Pomysły na teksty:

 • Jak wykorzystać Adobe Photoshop w biznesie.
 • Jakie znaczenie ma grafika w sklepie internetowym.
 • Jak zaprojektować skuteczne treści multimedialne.
 • 5 kreatywnych bloggerów których musisz poznać
 • Najlepsze kursy Autocad Warszawa
 • 3 niewyczerpane źródła inspiracji
 • Najlepsze darmowe programy do obróbki zdjęć
 • Jak wybrać najlepsze studio graficzne
 • Najlepsze uczelnie dla grafików
 • Czy grafik musi być artystą?

 

Pisanie tekstów – praca zdalna dla prawnika

pisanie to dobra praca zdalna dla prawnika