Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Praca zdalna – jak poprawić swój budżet

utworzone przez | sty 23, 2023 | Praca w Domu | 6 Komentarze

Zastanawiasz się, jak poprawić swój budżet? Interesuje Cię uczciwa praca zdalna w Internecie? Jesteś osobą kreatywną i nie odrzuca Cię na samą myśl o napisaniu kilku zdań na klawiaturze? Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zacząć zarabiać w domu.

Co to jest praca zdalna

Praca zdalna to specyficzna forma zatrudnienia, która łączy ze sobą wszystkie wady i zalety wolności. W tym wypadku sam jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Nikt nie powie Ci, jakie zlecenia masz wybierać i w którym kierunku się rozwijać.

Sam określasz, ile czasu chcesz poświęcić pracy i gdzie (fizycznie) będziesz ją wykonywać. Twoje wynagrodzenie zależy wyłącznie od umiejętności i zaangażowania.

Praca zdalna polega na wykonywaniu czynności zarobkowych na odległość. Oznacza to, że nigdy nie zobaczysz swojego pracodawcy (uff 😉 ). Do pracy potrzebujesz komputera z dostępem do Internetu oraz rachunku bankowego (wynagrodzenie otrzymujesz wyłącznie w formie bezgotówkowej). Konkretne sposoby zarabiania online znajdziesz w artykule jak zarabiać w internecie.

Opinie o pracy zdalnej

Spójrzmy prawdzie w oczy – praca zdalna nie ma najlepszego PR. Historie o osobach, które bez wysiłku dorobiły się majątku w sieci, są pożywką dla wszelkiego rodzaju oszustów. Klikanie w reklamy? Wypełnianie ankiet? Biuro wirtualne? To szybsza droga do utraty danych osobowych, niż zarobienia konkretnych pieniędzy.

praca zdalna i wątpliwości

Przez to wiele osób z dystansem podchodzi do pracy w sieci. Nie zawsze słusznie. Kluczem do prawidłowego poruszania się w zagadnieniach zarabiania przez internet, jest świadomość, że „praca zdalna” to nadal praca.

Praca w domu, podobnie jak każda inna, wymaga wysiłku i zaangażowania. Jednak przynosi też wymierne korzyści.

Czy praca zdalna jest legalna

Do pracy zdalnej stosuje się te same przepisy, co do wszystkich innych form zatrudnienia. Tak samo zawiera się umowy i odprowadza podatki. Praca przez Internet jest całkowicie legalna.

Paradoksalnie – większą szansę na trafienie do „szarej strefy” mają osoby wykonujące pracę klasyczną. W przypadku pracy zdalnej wszystkie rozliczenia odbywają się w sposób bezgotówkowy, dlatego jest mniej miejsca na kombinowanie.

Pracując zdalnie nie musisz zakładać własnej działalności gospodarczej. Pracę możesz wykonywać w formie umowy o dzieło. Taką umowę możesz bez problemu zawrzeć jako osoba fizyczna.

Wszystkie dokumenty wystawiane są w formie elektronicznej. W przypadku pisania tekstów dla dużych portali – sprawy podatkowe załatwi za Ciebie „pracodawca”, a odpowiednią umowę zawrzesz online. Pod koniec roku podatkowego otrzymasz na skrzynkę mailową PIT.

Praca zdalna – etat , pół-etatu, czy dorywczo

Większość osób rozpoczynających pracę zdalną traktuje ją wyłącznie w kategorii zajęcia dodatkowego. To bardzo bezpieczne wyjście. W pierwszej kolejności należy przekonać się, czy taka forma zarabiania w ogóle nam odpowiada.

Nie musimy poświęcać się całkowicie pracy w sieci. Natomiast pozyskanie umiejętności, która będzie w stanie zapewnić kilkaset złotych dodatkowego dochodu miesięcznie, zawsze jest opłacalne.

Z biegiem czasu okazuje się, że praca zdalna może konkurować z innymi formami zatrudnienia. Wielu nowych freelancerów odchodzi od etatu stopniowo. To świetne rozwiązanie dla osób, które zaczynają dostrzegać zalety takiego sposobu życia.

Ostateczną formą pracy zdalnej jest całkowite przejście na freelancing. Forma prawna wykonywanych czynności zależy tu od charakteru biznesu, który prowadzimy. W przypadku pisania na zlecenie możemy sprawnie funkcjonować bez działalności gospodarczej, opierając się na pomocy pośredników (np. portalu useme.eu – wystawianie faktur).

👉 Zamień Swoje Słowa w Pieniądze | Kurs Zarabiania Na Pisaniu

Obraz przedstawiający, jak wygląda kurs zarabiania na pisaniu.

Praca zdalna plusy i minusy

Największym plusem pracy zdalnej jest to, że można ją wykonywać z każdego miejsca na ziemi. Dlatego taką formą pracy zainteresowane są osoby, które z różnych powodów muszą zostać w domu lub dostosować swój plan dnia do innych okoliczności.

Pracując zdalnie nie jesteśmy zależni od lokalnej koniunktury. Nie interesuje nas poziom bezrobocia i trudności w dojeździe do pracy. Zarabiając przez Internet, możemy wybrać życie w miejscu z niższymi kosztami utrzymania.

W teorii nie mamy również szefa. W rzeczywistości jest inaczej, bo sami musimy zostać swoim szefem. Praca zdalna to aktywność dla osób zdyscyplinowanych. W każdym razie – jeżeli nie mamy problemów natury psychicznej – z takim szefem się nie pokłócimy 😉 Ponadto istnieje dużo mniejsza szansa, że wylecimy z pracy. Chcesz dowiedzieć się więcej o blaskach i cieniach pracy zdalnej? Przeczytaj artykuł o Gig Economy.

Podstawowe minusy pracy zdalnej to nieprzewidywalność dochodów oraz spora konkurencja na początku kariery.

Pracując jako freelancer, żyjemy od zlecenia do zlecenia. Jeżeli ktokolwiek myśli poważniej o pracy zdalnej, konieczna jest dywersyfikacja źródeł dochodu. Będą miesiące, w których pojawią się setki interesujących zleceń. Zdarzyć się też może, że nie pojawi się ani jedno.

Wejście na rynek pracy w Internecie jest proste i tanie. Dlatego dość szybko zacznie nam dokuczać konkurencja. Jednak im dalej będziemy zagłębiać się w wybraną niszę, tym mniej oponentów spotkamy.

Praca zdalna – pisanie tekstów na strony internetowe

Na tej stronie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, aby już dziś rozpocząć karierę jako copywriter i zarobić pierwsze pieniądze na pisaniu. Kompletnie za darmo.

Praca copywritera polega na tworzeniu zawartości stron internetowych. Istnieje możliwość sprzedaży tekstów na każdy temat. Bez różnicy kim jesteś z zawodu lub wykształcenia – możesz wykorzystać swoją wiedzę i zacząć na niej zarabiać.

Rynek SEO przeżywa dynamiczny rozwój i potrzebuje coraz więcej zdolnych copywriterów.

Czytając wpisy na moim blogu, poznasz podstawy pozycjonowania stron internetowych i content marketingu. Nauczysz się tworzyć proste teksty preclowe i skomplikowane artykuły. Dowiesz się, jak dorobić w domu.

Pisanie tekstów na strony internetowe – zarobki

Jako początkujący copywriter, pisząc godzinę dziennie, możesz liczyć na zarobki w skali 500 zł miesięcznie. Jeżeli zechcesz poświęcić pisaniu więcej czasu – górna granica praktycznie nie istnieje. W tej pracy wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Sam wybierasz jakie zlecenia chcesz realizować, ile czasu poświęcasz na pisanie i w jakiej kategorii tematycznej będziesz się poruszać.

W Internecie funkcjonują dziesiątki opinii o tym, jak ciężkie są początki zarabiania na pisaniu. I faktycznie, jeżeli nie będziesz inwestować w siebie – nigdy nie wybijesz się ponad poziom „artykułów za 10 zł”. Pozostanie Ci narzekanie na konkurencję i „odmóżdzający” charakter podstawowych tekstów.

Copywriter może zarabiać bardzo dobrze.

Połączenie umiejętności pisania tekstów SEO, tworzenia stron internetowych i content marketingu może przynosić pięciocyfrowe kwoty miesięcznie. Jeżeli faktycznie zainteresujesz się tymi zagadnieniami, wybicie się ponad konkurencję to kwestia dwóch-trzech miesięcy. Wtedy to nie Ty szukasz zleceń, a zlecenia zaczynają szukać Ciebie.

Jak zacząć pracować zdalnie

Na początku przygody z zarabianiem w sieci odradzałbym korzystanie z serwisów z ogłoszeniami. Aby sprawnie się na nich poruszać, musimy mieć podstawową wiedzę o rynku i wycenie swojej twórczości. Poznaj podstawowe formy sprzedaży tekstów w internecie.

Pierwsze kroki warto stawiać na portalach pośredniczących w realizacji zleceń. Skupimy się na pracy, a nie na bezproduktywnych negocjacjach.

Odczuwasz brak wiary w siebie? Sprawdź jak pokonać syndrom oszusta.

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Dowiedz się więcej 👉 o mnie.

Aktualizacja: 23 stycznia, 2023