Zastanawiasz się, jak poprawić swój budżet? Interesuje Cię uczciwa praca zdalna w Internecie? Jesteś osobą kreatywną i nie odrzuca Cię na samą myśl o napisaniu kilku zdań na klawiaturze? Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Przeczytaj artykuł, poznaj 170 pomysłów na atrakcyjne teksty i dowiedz się, jak zacząć zarabiać w domu.

Co to jest praca zdalna

Praca zdalna to specyficzna forma zatrudnienia, która łączy ze sobą wszystkie wady i zalety wolności. W tym wypadku sam jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Nikt nie powie Ci, jakie zlecenia masz wybierać i w którym kierunku się rozwijać.

Sam określasz, ile czasu chcesz poświęcić pracy i gdzie (fizycznie) będziesz ją wykonywać. Twoje wynagrodzenie zależy wyłącznie od umiejętności i zaangażowania.

Praca zdalna polega na wykonywaniu czynności zarobkowych na odległość. Oznacza to, że nigdy nie zobaczysz swojego pracodawcy (uff 😉 ). Do pracy potrzebujesz komputera z dostępem do Internetu oraz rachunku bankowego (wynagrodzenie otrzymujesz wyłącznie w formie bezgotówkowej). Konkretne sposoby zarabiania online znajdziesz w artykule jak zarabiać w internecie.

Opinie o pracy zdalnej

Spójrzmy prawdzie w oczy – praca zdalna nie ma najlepszego PR. Historie o osobach, które bez wysiłku dorobiły się majątku w sieci, są pożywką dla wszelkiego rodzaju oszustów. Klikanie w reklamy? Wypełnianie ankiet? Biuro wirtualne? To szybsza droga do utraty danych osobowych, niż zarobienia konkretnych pieniędzy.

praca zdalna i wątpliwości

Przez to wiele osób z dystansem podchodzi do pracy w sieci. Nie zawsze słusznie. Kluczem do prawidłowego poruszania się w zagadnieniach zarabiania przez internet, jest świadomość, że “praca zdalna” to nadal praca.

Praca w domu, podobnie jak każda inna, wymaga wysiłku i zaangażowania. Jednak przynosi też wymierne korzyści.

Czy praca zdalna jest legalna

Do pracy zdalnej stosuje się te same przepisy, co do wszystkich innych form zatrudnienia. Tak samo zawiera się umowy i odprowadza podatki. Praca przez Internet jest całkowicie legalna.

Paradoksalnie – większą szansę na trafienie do „szarej strefy” mają osoby wykonujące pracę klasyczną. W przypadku pracy zdalnej wszystkie rozliczenia odbywają się w sposób bezgotówkowy, dlatego jest mniej miejsca na kombinowanie.

Pracując zdalnie nie musisz zakładać własnej działalności gospodarczej. Pracę możesz wykonywać w formie umowy o dzieło. Taką umowę możesz bez problemu zawrzeć jako osoba fizyczna.

Wszystkie dokumenty wystawiane są w formie elektronicznej. W przypadku pisania tekstów dla dużych portali – sprawy podatkowe załatwi za Ciebie „pracodawca”, a odpowiednią umowę zawrzesz online. Pod koniec roku podatkowego otrzymasz na skrzynkę mailową PIT.

Praca zdalna – etat , pół-etatu, czy dorywczo

Większość osób rozpoczynających pracę zdalną traktuje ją wyłącznie w kategorii zajęcia dodatkowego. To bardzo bezpieczne wyjście. W pierwszej kolejności należy przekonać się, czy taka forma zarabiania w ogóle nam odpowiada.

Nie musimy poświęcać się całkowicie pracy w sieci. Natomiast pozyskanie umiejętności, która będzie w stanie zapewnić kilkaset złotych dodatkowego dochodu miesięcznie, zawsze jest opłacalne.

Z biegiem czasu okazuje się, że praca zdalna może konkurować z innymi formami zatrudnienia. Wielu nowych freelancerów odchodzi od etatu stopniowo. To świetne rozwiązanie dla osób, które zaczynają dostrzegać zalety takiego sposobu życia.

Ostateczną formą pracy zdalnej jest całkowite przejście na freelancing. Forma prawna wykonywanych czynności zależy tu od charakteru biznesu, który prowadzimy. W przypadku pisania na zlecenie możemy sprawnie funkcjonować bez działalności gospodarczej, opierając się na pomocy pośredników (np. portalu useme.eu – wystawianie faktur).

Praca zdalna plusy i minusy

Największym plusem pracy zdalnej jest to, że można ją wykonywać z każdego miejsca na ziemi. Dlatego taką formą pracy zainteresowane są osoby, które z różnych powodów muszą zostać w domu lub dostosować swój plan dnia do innych okoliczności.

Pracując zdalnie nie jesteśmy zależni od lokalnej koniunktury. Nie interesuje nas poziom bezrobocia i trudności w dojeździe do pracy. Zarabiając przez Internet, możemy wybrać życie w miejscu z niższymi kosztami utrzymania.

W teorii nie mamy również szefa. W rzeczywistości jest inaczej, bo sami musimy zostać swoim szefem. Praca zdalna to aktywność dla osób zdyscyplinowanych. W każdym razie – jeżeli nie mamy problemów natury psychicznej – z takim szefem się nie pokłócimy 😉 Ponadto istnieje dużo mniejsza szansa, że wylecimy z pracy. Chcesz dowiedzieć się więcej o blaskach i cieniach pracy zdalnej? Przeczytaj artykuł o Gig Economy.

Podstawowe minusy pracy zdalnej to nieprzewidywalność dochodów oraz spora konkurencja na początku kariery.

Pracując jako freelancer, żyjemy od zlecenia do zlecenia. Jeżeli ktokolwiek myśli poważniej o pracy zdalnej, konieczna jest dywersyfikacja źródeł dochodu. Będą miesiące, w których pojawią się setki interesujących zleceń. Zdarzyć się też może, że nie pojawi się ani jedno.

Wejście na rynek pracy w Internecie jest proste i tanie. Dlatego dość szybko zacznie nam dokuczać konkurencja. Jednak im dalej będziemy zagłębiać się w wybraną niszę, tym mniej oponentów spotkamy.

Praca zdalna – pisanie tekstów na strony internetowe

Na tej stronie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, aby już dziś rozpocząć karierę jako copywriter i zarobić pierwsze pieniądze na pisaniu. Kompletnie za darmo.

Praca copywritera polega na tworzeniu zawartości stron internetowych. Istnieje możliwość sprzedaży tekstów na każdy temat. Bez różnicy kim jesteś z zawodu lub wykształcenia – możesz wykorzystać swoją wiedzę i zacząć na niej zarabiać.

Rynek SEO przeżywa dynamiczny rozwój i potrzebuje coraz więcej zdolnych copywriterów.

Czytając wpisy na moim blogu, poznasz podstawy pozycjonowania stron internetowych i content marketingu. Nauczysz się tworzyć proste teksty preclowe i skomplikowane artykuły. Dowiesz się, jak dorobić w domu.

Pisanie tekstów na strony internetowe – zarobki

Jako początkujący copywriter, pisząc godzinę dziennie, możesz liczyć na zarobki w skali 500 zł miesięcznie. Jeżeli zechcesz poświęcić pisaniu więcej czasu – górna granica praktycznie nie istnieje. W tej pracy wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Sam wybierasz jakie zlecenia chcesz realizować, ile czasu poświęcasz na pisanie i w jakiej kategorii tematycznej będziesz się poruszać.

W Internecie funkcjonują dziesiątki opinii o tym, jak ciężkie są początki zarabiania na pisaniu. I faktycznie, jeżeli nie będziesz inwestować w siebie – nigdy nie wybijesz się ponad poziom „artykułów za 10 zł”. Pozostanie Ci narzekanie na konkurencję i „odmóżdzający” charakter podstawowych tekstów.

Copywriter może zarabiać bardzo dobrze.

 

Połączenie umiejętności pisania tekstów SEO, tworzenia stron internetowych i content marketingu może przynosić pięciocyfrowe kwoty miesięcznie. Jeżeli faktycznie zainteresujesz się tymi zagadnieniami, wybicie się ponad konkurencję to kwestia dwóch-trzech miesięcy. Wtedy to nie Ty szukasz zleceń, a zlecenia zaczynają szukać Ciebie.

Jak zacząć pracować zdalnie

Na początku przygody z zarabianiem w sieci odradzałbym korzystanie z serwisów z ogłoszeniami. Aby sprawnie się na nich poruszać, musimy mieć podstawową wiedzę o rynku i wycenie swojej twórczości. Poznaj podstawowe formy sprzedaży tekstów w internecie.

Pierwsze kroki warto stawiać na portalach pośredniczących w realizacji zleceń. Skupimy się na pracy, a nie na bezproduktywnych negocjacjach.

Pomysły na teksty dla każdego

Jak korzystać z listy:

 • Tworzenie zawartości stron internetowych opiera się na wykorzystaniu wiedzy. Przeczytaj przykładowe tematy tekstów, które sprzedałem w poszczególnych kategoriach. Przekonaj się, że też posiadasz informacje, za które ktoś będzie gotowy zapłacić i znajdź swoją inspirację.
 • Wszystkie tematy zostały już wykorzystane, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mocno się nimi „zainspirował” 😉
 • Jeżeli zechcesz napisać i sprzedać podobny tekst – wykorzystaj Giełdę Tekstów.

Pisanie tekstów – praca zdalna podatkowa

praca zdalna pisanie tekstów na tematy podatkowe

Pracowałeś kiedyś w biurze rachunkowym, a może kształcisz się w tym kierunku? Wszystkie zagadnienia związane z podatkami to świetny materiał na teksty SEO.

Pomysły na teksty:

 • Kto musi składać JPK?
 • Jak korzystnie zatrudnić pracownika
 • 7 problemów, których nie rozwiążesz bez księgowego
 • Dlaczego księgowość nie musi być nudna.
 • 3 strony internetowe, które musi znać każdy księgowy
 • Podatek VAT – kiedy trzeba go płacić?
 • Kontrola Skarbowa – co robić
 • Co to jest faktura?
 • Skuteczne kursy księgowości Warszawa
 • Księgowość – fakty i mity

Pisanie tekstów – praca zdalna dla studenta

pisanie tekstów w internecie - praca zdalna dla studenta

Jeżeli studiujesz, możesz zarabiać bardzo dobre pieniądze na pisaniu. Prawdopodobnie jesteś w dyspozycji dwóch niezwykle pomocnych do tego czynników – czasu i inspiracji.

Pomysły na teksty:

 • 5 sprawdzonych sposobów na kaca
 • 3 kierunki studiów po których najłatwiej znaleźć pracę
 • Czy sesja zawsze musi być koszmarem?
 • Jak dogadać się ze współlokatorem
 • 7 startupów które Cie zainspirują
 • Jak studiować dziennie i pracować
 • 3 Wykłady TED które zmienią Twoje spojrzenie na świat
 • Erasmus – wielka szansa czy strata czasu
 • Czy kredyt studencki musi być koszmarem
 • Jak zrobić niesamowitą prezentację w Power Poincie

Pisanie tekstów – praca zdalna dla mam

pisanie to świetna praca zdalna dla mam

Urlop macierzyński nie musi oznaczać końca aktywności zawodowej. Wiele młodych mam zarabia przez dzielenie się swoimi doświadczeniami parentingowymi. Tworząc teksty, możesz sama zdecydować kiedy i gdzie pracujesz, dlatego bez problemu pogodzisz to z innymi obowiązkami.

Pomysły na teksty:

 • Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w sieci?
 • Szczepionka – przyjaciel czy wróg
 • Jaki wózek dziecięcy do 1500 zł?
 • Czy dziecko musi chorować w przedszkolu?
 • Jak ocenić czy dziecko jest otyłe
 • 10 zajęć pozalekcyjnych które Twoje dziecko pokocha
 • Czy pozwalać dziecku grać na tablecie
 • Co zrobić ze starymi ubrankami
 • 7 sposobów na zdrowy sen niemowlaka
 • Jak wychować trojaczki i nie zwariować

Pisanie tekstów – kategoria nieruchomości

praca zdalna pisanie tekstów w kategorii nieruchmości

Nieruchomości sprzedają się wyśmienicie. Podobnie teksty SEO w tej kategorii. Na rynku funkcjonują dziesiątki biur nieruchomości, które prowadzą stałą walkę o pozycję w rankingu wyszukań. Podziel się swoimi doświadczeniami i sprzedaj im teksty.

Pomysły na teksty:

 • Czy warto inwestować w starą nieruchomość?
 • Jak dobrze wybrać nieruchomość?
 • Czy warto kupić nieruchomość pod wynajem?
 • Czy administrowanie nieruchomością musi być drogie?
 • Kto może otrzymać mieszkanie komunalne?
 • Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z hipoteką
 • Agencja nieruchomości – czy warto?
 • Gdzie szukać ogłoszeń o nieruchomościach
 • Licytacja komornicza – szansa czy zagróżenie?
 • Na co zwrócić uwagę kupując nieruchomość?

Pisanie tekstów – praca zdalna dla grafika

pisanie tekstów to dobra praca również dla grafika

Firmy funkcjonujące w sieci potrzebują zarówno grafiki jak i tekstu. W zależności od koniunktury, możesz balansować pomiędzy tymi zagadnieniami.

Pomysły na teksty:

 • Jak wykorzystać Adobe Photoshop w biznesie.
 • Jakie znaczenie ma grafika w sklepie internetowym.
 • Jak zaprojektować skuteczne treści multimedialne.
 • 5 kreatywnych bloggerów których musisz poznać
 • Najlepsze kursy Autocad Warszawa
 • 3 niewyczerpane źródła inspiracji
 • Najlepsze darmowe programy do obróbki zdjęć
 • Jak wybrać najlepsze studio graficzne
 • Najlepsze uczelnie dla grafików
 • Czy grafik musi być artystą?

 

Pisanie tekstów – praca zdalna dla prawnika

pisanie to dobra praca zdalna dla prawnika

Okazuje się, że droga do pieniędzy w zawodach prawniczych jest dłuższa niż myślałeś? Nic nie szkodzi. Zanim staniesz się sławnym prawnikiem, podreperuj swój budżet dzieląc się wiedzą.

Pomysły na teksty:

 • Jakie prawa przysługują podejrzanemu w postępowaniu karnym?
 • Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata?
 • Czy adwokat musi być drogi?
 • Jak wybrać dobrego adwokata?
 • 5 czynności przed sądem w których pomoże Ci obrońca
 • Rozwód – zagadnienia prawne
 • Stłuczka – jak wystąpić o odszkodowanie
 • Adwokat czy radca prawny – kogo wybrać?
 • Czy w sprawie cywilnej musisz wpłacić wadium?
 • Jak napisać przedsądowe wezwanie do zapłaty. 

Pisanie tekstów – praca zdalna muzyka

tworzenie tekstów seo to dobra praca zdalna dla muzyka

Ogólnie ciężko jest wyżyć ze sztuki –  jednak zarabianie na pisaniu może być nieco łatwiejsze niż zarabianie na muzyce. Przelej swoją pasję do sztuki w interesującą zawartość stron internetowych.

Pomysły na teksty:

 • 3 najlepszych kompozytorów muzyki filmowej
 • 5 muzycznych Youtuberów których musisz poznać
 • Jak zacząć grę na gitarze?
 • Ile kosztuje gitara elektryczna
 • Czy każdy zespół potrzebuje perkusisty
 • Najlepszy wzmacniacz do 2000 zł
 • Jak wydać płytę
 • 10 najważniejszych wydarzeń muzycznych 2017
 • Dlaczego ludzie przestają kupować płyty
 • Czy da się żyć z muzyki?

Pisanie – praca zdalna-moda, uroda, zdrowie

praca zdalna - pisanie tekstów o modzie i urodzie

Moda, uroda i zdrowie to kategoria, którą interesuje się co najmniej połowa społeczeństwa. Wykorzystaj swoje doświadczenie i przekonaj się, jak szybko można sprzedawać teksty w tej kategorii.

Pomysły na teksty:

 • Mała Czarna – dobra na wszystko
 • 3 sposoby na piękne i zdrowe paznokcie
 • Jak zadbać o długie włosy?
 • 5 najgorszych błędów przy doborze garnituru
 • Jaka sukienka na studniówkę?
 • Dlaczego jeans to przeszłość?
 • Zegarek który podkreśla osobowość
 • Jak dobrać strój do biura?
 • Zbrodnia na modzie którą musisz zobaczyć
 • Czy złoto może być passe?

Pisanie tekstów – praca zdalna w kategorii lifestyle

praca zdalna pisanie tekstów o lifestyle

W Internecie funkcjonują tysiące stron w tematyce lifestyle. Teksty w tej kategorii może tworzyć dosłownie każdy. Spotkało Cię ostatnio coś ciekawego? Opisz to i zarób pieniądze.

Pomysły na teksty:

 • Jak wychować psa?
 • 7 miejsc w Polsce które musisz zobaczyć
 • Jak pokonać zmęczenie
 • 10 sposobów na niezapomniany weekend
 • Jedzenie z Foodtrucka – czy warto?
 • Work-Life Balance – czyli kiedy powiedzieć „dość”
 • 3 najlepsze miejsca na romantyczną kolację
 • 5 blogów które potrafią zmienić życie
 • Kurs Asertywności – jak nauczyć się mówić „nie”
 • 10 sprawdzonych metod oszczędzania

Pisanie – praca zdalna marketing

praca zdalna pisanie tekstów o marketingu

Reklama jest dźwignią handlu. Agencje reklamowe wciąż potrzebują nowego contentu. Jeżeli interesujesz się zagadnieniami marketingu – ta kategoria jest stworzona dla Ciebie.

Pomysły na teksty:

 • Więcej znaczy lepiej – reklama wielkoformatowa
 • Czy ulotki są skuteczne?
 • Ile kosztuje projekt billboardu?
 • Telewizja hotelowa – czy się opłaca?
 • Klasyczne formy reklamy
 • Jak wybrać agencję reklamową?
 • Ile kosztuje reklama
 • Jak skutecznie reklamować produkt?
 • Gdzie można zamówić reklamę?
 • Reklama lokalna – jak to działa

Pisanie – praca zdalna dietetyk

praca zdalna pisanie tekstów o dietach

Chyba nikomu nie trzeba mówić, jak modny jest zdrowy styl życia. Jeżeli posiadasz wiedzę z zakresu diet i suplementacji – w zasadzie nie musisz już szukać żadnej innej kategorii. Teksty o dietach świetnie się sprzedają.

Pomysły na teksty:

 • Dieta 2018 – co jeść żeby schudnąć
 • Rola węglowodanów w diecie kobiety
 • Jak powstrzymać katabolizm
 • 10 odżywek białkowych, o których musisz wiedzieć
 • Jak najlepiej suplementować magnez
 • Czy tłuszcz zwierzęcy musi być zły?
 • Dieta na masę 2017
 • Dieta do biegania
 • Co jeść, żeby wzmocnić wzrok
 • Witamina C – fakty i mity

Pisanie – praca zdalna e-commerce

praca-zdalna-pisanie-tekstów-w-tematyce-e-commerce

Ponad połowa internautów regularnie kupuje w sieci. E-commerce to potężny biznes. W tej kategorii należy tworzyć content, który zostanie wykorzystany przez sklepy internetowe i agencje interaktywne. Bardzo popularna kategoria.

Pomysły na teksty:

 • Czy marketing internetowy się opłaca?
 • Jak pokonać konkurencję w sieci?
 • Na czym polega skuteczna promocja w Internecie?
 • Co to jest Content Marketing
 • W czym pomoże nam agencja interaktywna?
 • Na co zwracają uwagę klienci sklepów internetowych
 • Jak zwiększyć sprzedaż sklepu internetowego
 • Reklama w Internecie.
 • Jak przeprowadzić skuteczną kampanię promocyjną w sieci
 • Co to znaczy SEO

Tworzenie tekstów – praca zdalna elektronik

praca zdalna pisanie tekstów o elektronice

Materiał dla wszystkich stron, które wykorzystują programy partnerskie. Jeżeli posiadasz wiedzę elektroniczną, możesz zarabiać świetne pieniądze na pisaniu.

Pomysły na teksty:

 • Nowoczesny monitoring
 • Jaki telefon komórkowy do 500 zł
 • Co to znaczy CCTV
 • Jak znaleźć najlepszą drukarnię 3D
 • Druk 3D – jak to działa
 • Jak wybrać rzutnik do kina domowego
 • Najlepszy telefon do Selfie
 • Najlepszy telefon dla nastolatka
 • Jak wybrać najlepszy telewizor LCD
 • Smartfony z najlepszą baterią

Tworzenie tekstów SEO – praca zdalna edytor tekstu

praca zdalna pisanie w edytorze tekstu

Pakiet Office (i jego darmowe odpowiedniki) to nieustanne źródło zainteresowania ogromnej rzeszy osób. Teksty dotyczące tego zagadnienia to content dla firm działających w branży edukacyjnej.

Pomysły na teksty:

 • 7 funkcji Worda, o których nie miałeś pojęcia
 • Word czy Open Office – praktycznie porównanie.
 • Jak szybko pisać na klawiaturze
 • Kurs szybkiego pisania – czy warto
 • Jak wybrać kurs szybkiego pisania
 • Open Office – praktyczny poradnik
 • Jak tworzyć treści multimedialne w Wordzie
 • 3 tricki które pomogą Ci szybciej pisać na klawiaturze
 • Pisanie bezwzrokowe – jak to działa
 • 5 darmowych narzędzi które wzbogacą Twój tekst

Praca zdalna finanse

praca zdalna pisanie w kategorii finanse

Finanse to niezwykle popularna kategoria na rynku SEO. Jeżeli jesteś w stanie stworzyć ciekawy content – Twoje teksty będą sprzedawać się błyskawicznie.

Pomysły na teksty:

 • Atrakcyjne chwilówki w Internecie
 • Jak szybko uzyskać dodatkowe środki na koncie?
 • Sytuacja na rynku chwilówek 2017
 • Co to jest „chwilówka”?
 • Jak buduje się bogactwo
 • Jak znaleźć dobry pomysł na biznes?
 • Sytuacja na rynku pracy w Polsce.
 • Negocjacje w biznesie
 • Polski rynek funduszy inwestycyjnych
 • Czy inwestowanie wymaga specjalistycznej wiedzy?

Praca zdalna pisanie tekstów w kategorii Facebook

praca zdalna pisanie tekstów o facebooku

Facebook to nie tylko sposób na kontaktowanie się ze znajomymi. Teksty SEO dotyczące kategorii Social Media są dosłownie rozchwytywane.

Pomysły na teksty:

 • 3 profile na Facebooku, które musi obserwować każdy
 • Czy warto prowadzić Fanpage?
 • Jak ustawić reklamę na Facebooku
 • Facebook – czy tylko dla lokalnych biznesów?
 • Facebook Ads czy Adwords? Porównanie.
 • Jak generować ruch na Fanpage
 • 3 niesamowite sposoby na tysiąc lajków w tydzień
 • Jak zwiększyć ilość udostępnień
 • Fanpage czy strona internetowa?
 • Jak zarabiać na Facebooku.

Pisanie – praca zdalna Internet

praca zdalna pisanie tekstów w kategorii internet

Interesujesz się nowymi technologiami?  Posiadasz wiedzę dotyczącą funkcjonowania stron internetowych? Wiesz ile kosztuje Bitcoin? Jeżeli zechcesz pisać w tej kategorii, możesz być pewny szybkiej sprzedaży.

Pomysły na teksty:

 • Nowoczesny marketing internetowy
 • Jak założyć stronę w WordPressie
 • Jak założyć stronę jeżeli nie umiesz programować
 • Jak wybrać najlepszy hosting?
 • Czym się różni domena od hostingu
 • 12 sposobów zarabiania w Internecie
 • Blaski i cienie Internetu
 • 3 strony internetowe, które musisz odwiedzać jako webmaster
 • Sklepy internetowe – czy to już przeszłość?
 • 5 powodów dla których e-sport to przyszłość

Odczuwasz brak wiary w siebie? Sprawdź jak pokonać syndrom oszusta.