Zarabianie na pisaniu jest możliwe

Biblioteka Narodowa ubolewa nad poziomem czytelnictwa. W swoim raporcie wskazuje, że jedynie 37% Polaków czyta jakiekolwiek książki.  Czy oznacza to, że nasi rodacy stali się wtórnymi analfabetami, a popyt na słowo pisane nie istnieje?

To zbyt pochopny wniosek. Pomimo faktu, że książki tracą na popularności – obecnie czyta się więcej, niż kiedykolwiek. Wiadomości sms, konwersacje na Facebooku, opisy produktów. To co dziś stanowi nieodłączny element życia, jeszcze piętnaście lat temu nie było tak oczywiste.

Co czytają Polacy?

Zwróćmy uwagę, że ponad połowa internautów regularnie kupuje w sieci. Przed zakupem poszukują opinii, poradników, rankingów. Internet pozwala wyrazić swoje zdanie na blogach i forach dyskusyjnych. Na potrzeby rynku powstają tysiące witryn, które do swojego funkcjonowania potrzebują nowej i unikalnej zawartości.

Gdyby wziąć pod uwagę ogólną ilość przeczytanych znaków, z roku na rok, pokonywalibyśmy kolejne statystyczne rekordy. Ludzie, którzy unikają książek jak właściciele małej gastronomii sanepidu, potrafią godzinami scrollować ekrany telefonów i tabletów.  Dyskusję może wzbudzać poziom konsumowanych tam treści – jednak to popyt rodzi podaż. Można załamywać ręce nad nadchodzącym czasem pogardy dla poważnej literatury lub go wykorzystać.

 

Osoby, które nie czytają książek nie chcą i nie próbują się rozwijać. Nie rozumieją, że żyjemy w czasach, w których nauka nowych umiejętności stała się obowiązkiem. To wyłącznie ich problem.

Potęga kreatywności

Od lat umiejętności miękkie były w zdecydowanej defensywie. Regularnie powtarzano, że tylko nauki ścisłe są w stanie zapewnić dochodowe zajęcie. Kompletnie zapomniano o kreatywności i wyobraźni, która pozwala dostosować się do każdych warunków i przekuć codzienne trudności w atuty. Wszyscy rozpoczynamy życie z głową przepełnioną marzeniami. Po jakimś czasie następuje niemiłe zderzenie z rzeczywistością. Okazuje się, że dyplom uczelni nie gwarantuje spokojnej i dobrze płatnej pracy, a w naszym otoczeniu pojawia się coraz więcej trudności i obowiązków.

Problemy spotykają wszystkich ludzi, jednak tylko niewielka część społeczeństwa jest w stanie potraktować je w kategoriach doświadczenia i obrócić na swoją korzyść. Niezbędnej do tego kreatywności nie nauczysz się z poradnika. Nie kupisz jej w sklepie. Po prostu – masz ją albo nie.

Pisanie tekstów internetowych to jeden z pomysłów na jej praktyczne wykorzystanie. Skorzystaj z tego, że Internet wciąż oczekuje na nowe treści. Opisz to, co przeżyłeś i czego się dowiedziałeś. Zamień swoje doświadczenie w konkretne zyski.

Copywriting SEO to przede wszystkim ciekawy sposób na wyrażenie siebie, hobby, zabawa słowem. Chociaż istnieje też jego praktyczny wymiar. Nabycie umiejętności, która bez większego problemu pozwala wygenerować kilkaset złotych miesięcznie, podnosi bezpieczeństwo finansowe. Zawsze masz świadomość tego, że w razie niespodziewanych wydatków możesz zwiększyć swój budżet.

Sprawdź, kto może zająć się pisaniem.

Przeczytaj, od czego zacząć i już dziś zarób pierwsze pieniądze.

Zwiększ swoje zyski z pisania.

Autor: Elik

Jacek „Elik” Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Materiały autora publikowane są również na kanale Youtube oraz w Anchor.fm.

Udostępnij ten post na

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Darmowy Poradnik "Jak zacząć zarabiać na pisaniu w 30 minut"

Zapisz się na newsletter, odbierz swój egzemplarz ebooka i już dziś zacznij zarabiać na pisaniu w internecie.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.

Pin It on Pinterest