Pisanie na zlecenie – ile można zarobić

Gdy pierwszy raz usłyszałem o copywritingu SEO, miałem dość sceptyczne podejście. W mojej wyobraźni pisanie na zlecenie było zarezerwowane jedynie dla profesjonalnych dziennikarzy. Wydawało mi się, że nie istnieje coś takiego jak opłacalna praca przez Internet. Myślałem, że copywriting polega na nudnym wklepywaniu rekordów do baz danych. Bardzo się myliłem…

Początkujący copywriter SEO, realizując najmniej płatne zlecenia, zarabia około 10 zł netto za godzinę pracy. Należy podkreślić, że stawka ta dotyczy osób bez żadnego doświadczenia. To niezły wynik, biorąc pod uwagę, że rozpoczęcie takiej pracy jest bezpłatne i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy.

Wynagrodzenie rośnie wraz z postępami, budowaniem swojej reputacji i poznawaniem nowych technik pisania.

Przeciętny copywriter, wykorzystując podstawowe narzędzia, zarabia od 30 do 50 zł na godzinę.

Obejrzyj film i przekonaj się, ile zajmie mi zarobienie 100 zł na pisaniu najtańszych tekstów.

Pisanie na zlecenie – od czego zależy wynagrodzenie

Skuteczność zarabiania, w przypadku Copywritera, zależy od dwóch czynników.

Pierwszym z nich jest ilość czasu, którą poświęca się na pisanie tekstów.

Drugim jest ich jakość.

Wiele osób traktuje pisanie na zlecenie wyłącznie jako dodatkowe źródło dochodu. Tak samo było ze mną.  Na początku nie za bardzo wierzyłem w ten cały copywriting. Postanowiłem, że poświęcę mu tylko godzinę dziennie.

Po wieczornym spacerze z psem na godzinę siadałem do pisania tekstów… Dość szybko zauważyłem, że jest w tym całkiem spory potencjał.

Pierwszy miesiąc zakończyłem wynikiem 500 zł.

Zarabianie… i sztuka

Dzisiaj uważam, że to niewiele. Jednak wtedy? Hej! To mniej więcej tyle ile miesięcznie wydaje się na jedzenie. W tamtym okresie była to prawie ¼ środków jakie miałem do dyspozycji. I to wszystko przez jedną godzinę dziennie.

Zauważyłem, że praca zdalna poprawia jakość mojego życia. Przestało wzdrygać mnie na myśl o tym, że znów muszę zatankować samochód.

Po pewnym czasie dostrzegłem też drugie oblicze copywritingu.

Zarabianie na pisaniu to nie tylko praca. To także, a może przede wszystkim, sztuka.

Zapomnij o bazach danych, czy prostych tekstach reklamowych. Copywriting przypomina trochę pisanie artykułów do gazet… Możesz być dumny ze swojego dzieła, gdy widzisz, że pojawiło się na poważnym portalu i zdobyło dużą popularność.

Sprawdź, jak zacząć zarabiać na pisaniu tekstów w internecie.

Autor: Elik

Jacek „Elik” Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Materiały autora publikowane są również na kanale Youtube oraz w Anchor.fm.

Udostępnij ten post na

4 komentarze

 1. To całkiem ładne sumki. Szczególnie biorąc pod uwagę, że dla większości pisanie stanowi zajęcie dodatkowe. Dodatkowe 500 zł na pewno przyda się w domowym budżecie

  Opublikuj odpowiedź
 2. Z zainteresowaniem będę przyglądał się blogowi. Ciekawy sposób potencjalnego zarabiania zgodny z moimi zainteresowaniami. Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  Opublikuj odpowiedź
 3. Nie spodziewalabym sie ze mozna podjac tak elastyczna i ciekawa a do tego platna prace z domu. Bede z zainteresowaniem przygladac sie stronie, bezstresowe tankowanie samochodu brzmi kuszaco.

  Opublikuj odpowiedź
 4. Gdyby tylko można było cofnąć czas i pisać wypracowania szkolne z zamiarem późniejszej sprzedaży preclowej! Tyle straconego czasu, a może wpadłoby 5 zł do domowego budżetu. Fajny sposób na zarobek, a i spędzenie wolnego czasu, szczególnie w zimowo-jesienne wieczory.

  Opublikuj odpowiedź

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Darmowy Poradnik "Jak zacząć zarabiać na pisaniu w 30 minut"

Zapisz się na newsletter, odbierz swój egzemplarz ebooka i już dziś zacznij zarabiać na pisaniu w internecie.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.

Pin It on Pinterest