Copywriting bez tajemnic

Obraz przedstawiający logo portalu o copywritingu zarabiajnapisaniu.com

Pisać dla ludzi czy dla wyszukiwarek

utworzone przez | lut 18, 2023 | Zarabianie Na Blogu | 0 komentarzy

Przy konstrukcji tytułów, nagłówków lub akapitów zastanawiasz się, czy lepiej wykorzystać naturalnie brzmiące zdanie, czy wcisnąć tam słowa kluczowe, które pozwolą Ci znaleźć się wysoko w rankingu wyszukań? Sprawdź, co bardziej się opłaca. Pisanie dla ludzi? Czy może pisanie dla wyszukiwarek?

Pisać dla ludzi czy dla wyszukiwarek

Kompletny Kurs Pisania Tekstów Internetowych | Rozpocznij Karierę Copywritera | Certyfikat

👉Twój kod rabatowy: RGF7C

Obraz przedstawiający, jak wygląda kurs copywritingu.

Tworzenie treści internetowych

Gdy przyjrzysz się tekstom internetowym nieco bliżej, szybko zauważysz, że pisanie dla ludzi oraz dla wyszukiwarek to dokładnie to samo. Bo podstawowym zadaniem każdej wyszukiwarki jest definiowanie potrzeby użytkownika i kierowanie go do stron internetowych, które mają największe szanse na zaspokojenie tej potrzeby.

Czasy, w których algorytmy nie rozpoznawały odmiany słów kluczowych to już zamierzchła przeszłość. Wyszukiwarki starają się naśladować myślenie człowieka i coraz lepiej im to wychodzi.

Ponadto – wyszukiwarki nie mają kompletnie nic wspólnego z tym, że internauci posługują się specyficznym językiem, który potrafi zadziwić osobę, przyzwyczajoną do publikowania w innym medium. Jeżeli zależy Ci na pozyskaniu uwagi użytkowników sieci – musisz zacząć posługiwać się ich językiem.

Pisanie tekstów w sieci a tworzenie treści do druku

No właśnie – bo największe wątpliwości w tym obszarze wyrażają osoby, które do tej pory zajmowały się przede wszystkim tworzeniem tekstów przeznaczonych do druku. A to, że do tej pory byłeś dobry w komponowaniu tekstów drukowanych, wcale nie oznacza że Twoje teksty internetowe również odniosą sukces.

To naturalne, że w takich okolicznościach dużo łatwiej narzekać na niesprawiedliwe roboty wyszukiwarek lub głupich internautów, niż całkowicie zmienić spojrzenie na swoją pracę. No ale nic nie szkodzi. Dzięki temu copywriterzy SEO prowadzą blogi z dziesiątkami lub setkami tysięcy odwiedzin miesięcznie, a mnóstwo pisarskich autorytetów ma trudności z pozyskaniem jakiegokolwiek ruchu z wyszukiwarki.

Jeżeli zastanawiasz się, jak stworzyć teksty, które zapewnią Twojej witrynie darmowe odwiedziny z Google – zapraszam do mojego kursu copywritingu w formie filmów wideo.

Ale najważniejsze jest to, abyś zapamiętał – tekst internetowy to zupełnie coś innego, niż tekst drukowany. Jest stworzony zarówno dla ludzi, jak i robotów wyszukiwarek.

Słowa kluczowe to nie magiczne zaklęcia, które zapewnią Ci wysoką pozycję w rankingu. To wskazówka, dzięki której możesz dowiedzieć się, czego potrzebuje konkretny użytkownik i podpowiedzieć Google, że dysponujesz rozwiązaniem jego problemu. Natomiast wyróżniające się brzmienie poszczególnych elementów tekstu to konsekwencja specyficznego języka, którym na co dzień posługują się użytkownicy sieci.

Jesteś gotowy? Sprawdź, jak założyć bloga.

Napisany przez: Jacek Waśkiel

Jacek Waśkiel – copywriter, webmaster, bloger. Najlepszy przykład na to, że pisanie może zmienić życie. Przeszedł całą drogę - od dorywczego tworzenia prostych tekstów SEO do zawodowej obsługi i optymalizacji sklepów internetowych. Na jego blogu – ZarabiajNaPisaniu.com - znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci podążać tą samą drogą. Dowiedz się więcej 👉 o mnie.

Aktualizacja: 18 lutego, 2023